Jelgavas biznesa inkubatorā saņemts rekordliels pieteikumu skaits; liela interese no Bauskas novada

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jelgavas biznesa inkubators uzņemšanas kartā, kas norisinājās no 1. līdz 22. martam, saņēmis rekordlielu pieteikumu skaitu – inkubācijas (INK) un pirmsinkubācijas (PINK) atbalsta programmai kopā pieteikušies 88 jaunie uzņēmēji, portālu informēja LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Renāte Bērante. Pieteikušies dalībnieki pretendēs uz septiņām vietām inkubācijas vai 20 vietām pirmsinkubācijas programmā.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators saņēmis 34 jauno uzņēmēju pieteikumus inkubācijai un 48 pirmsinkubācijai. Visielākais pieteikumu skaits saņemts no uzņēmējiem Jelgavas pilsētā (INK – 16; PINK – 19), pēc tam seko Bauskas novads (INK – 5; PINK – 7), Dobeles novads (INK – 1; PINK – 7), Vecumnieku novads (INK – 3; PINK – 4), Jelgavas novads (INK – 2; PINK – 4) un Ozolnieku novads (INK – 2; PINK – 4). Saņemti pieteikumi arī no Tērvetes, Iecavas, Jūrmalas, Olaines novadiem un Rīgas pilsētas. Pretendenti aizstāvēs savas biznesa idejas uzņemšanas komisijā maijā, lai cīnītos par vienu no septiņām vietām uz inkubāciju vai 20 vietām uz pirmsinkubāciju.

R. Bērante skaidro, ka šobrīd par mūspuses uzņēmēju pieteikumiem detalizētāku informāciju sniegt nav iespējams, precīzākus datus viņa sola, kad būs zināmi uzņemšanas rezultāti. Biznesa idejas kā ik katra uzņemšanā esot ļoti dažādas – sākot ar pārtikas produktu ražošanu un beidzot ar dažādiem IT risinājumiem, dizaina produktiem un pakalpojumiem.

2020. gada rudenī visos biznesa inkubatoros valstī kopumā tika saņemti 533 pieteikumi, bet 2020. gada pavasarī – 501 pieteikums. Šajā pavasarī LIAA inkubācijas programmā pieteikušies 339 jauni uzņēmēji un 515 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas programmā, kas kopā veido 854 pieteikumus. Salīdzinot ar iepriekšējo pietiekšanos 2020. gada rudenī, kopējais pieteikumu skaits palielinājies par 65 procentiem, kas apliecina, ka pandēmijas laikā interese par savas uzņēmējdarbības attīstību ir pieaugusi, skaidro R.Bērante.

«Ar katru gadu redzam, ka LIAA biznesa inkubatora programmas kļūst populārākas un biznesa ideju autori un jaunie uzņēmēji piesakās, lai izmantotu LIAA biznesa inkubatora programmu sniegtās iespējas sava biznesa attīstīšanai. Šo programmu popularitāti un potenciālo dalībnieku interesi veicina inkubatoru dalībnieku rezultāti, par kuriem runā gan LIAA, gan pašu uzņēmumu sasniegumi pasaulē – spējot konkurēt globālā līmenī, tā arī sasniegtie eksporta apjomi. Pēdējos trīs gados biznesa inkubatoru dalībnieku eksporta apjomi sasnieguši vairāk nekā 125 miljonus eiro,» teic LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova.


 

   

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas