Jelgavas biznesa inkubatorā uzņemti septiņi mūspuses jaunie uzņēmēji 2

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators apstiprinājis atbalsta sniegšanu septiņiem jauniem uzņēmumiem inkubācijas programmā un 26 biznesa ideju autoriem pirmsinkubācijas programmā. Inkubācijas atbalstu saņēmuši divi uzņēmumi no Vecumnieku novada – SIA «Phytopresso» un SIA «Kasmo», pirmsinkubācijas dalībnieku vidū ir viens Bauskas novada jaunais komersants, trīs no Vecumnieku novada un viens no Iecavas novada, portālu informēja LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Renāte Bērante.

Viņa atklāja, ka kopumā no Bauskas novada saņemti septiņi pieteikumi uz pirmsinkubāciju un pieci pieteikumi uz inkubāciju. No Vecumnieku novada uz pirmsinkubācijas atbalstu pretendēja četri uzņēmēji, bet trīs pieteikušies uz inkubācijas programmu. No Iecavas novada saņemts viens pieteikums pirmsinkubācijas atbalstam, bet Rundāles novads pavasara iesaukumā netika pārstāvēts.

Jaunajiem komersantiem rekordlielā pieteikumu skaita dēļ šajā reizē bija jāsaskaras ar sīvu konkurenci. LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs sacīja, ka saņemti 88 jauno uzņēmēju pieteikumi– 34 tika iesniegti inkubācijas programmas atbalstam, tādēļ uz vienu vietu pretendēja četri pieci uzņēmumi. Savas biznesa idejas aizstāvēja arī pirmsinkubācijas programmas pretendenti – no 48 biznesa ideju autoriem uzņemti 20. Tiem pievienosies seši diasporas dalībnieki no Vācijas, Itālijas, Turcijas, Ungārijas un Anglijas.

«Katrs pretendents aizstāvēja savu biznesa ideju uzņemšanas komisijā, un tos vērtēja pēc visu LIAA biznesa inkubatoru vienotiem kritērijiem. Jāatzīst, lai arī vietu skaits bija lielāks, nekā ierasts, arī šoreiz neapstiprināto dalībnieku vidū ir lieliskas idejas, kuras diemžēl neizturēja konkurenci. Aicinām turpināt attīstīt savas biznesa idejas un atkārtoti pieteikties biznesa inkubatora atbalstam rudenī,» teic Ņ. Kazakevičs.

Jaunie inkubācijas dalībnieki no Vecumnieku novada –  augu veselības un augšanas veicināšanas ekstrakta ražotāja SIA «Phytopresso» un modulāru bērnu mēbeļu ražotāja SIA «Kasmo» – nav iepriekš bijuši biznesa inkubatora pirmsinkubācijas programmā. R. Bērante atzīmēja, ka šie uzņēmumi pārējo pretendentu vidū izcēlās ar unikālu ideju, kas patērētājiem ir nepieciešama un spējīga risināt kādu problēmu. Tie ir ilgtspējīgi produkti, kas jau iekarojuši savu tirgus daļu un nākotnē vēlas attīstīt eksportu.

Lielākajai daļai apstiprināto pirmsinkubācijas pretendentu vēl nav izveidoti zīmolu nosaukumi, jo biznesa idejas ir attīstības sākumstadijā. Šajā programmā uzņēmējs no Bauskas novada attīstīs ideju par šķiedru cementa izstrādājumu ražošanu, Vecumnieku novada pārstāvis izmēģinās dizaina putnu būrīšu konstruktora ražošanu, konditorejas izstrādājumu gatavošanu, kā arī 3D drukāšanas materiālu veidošanu no plastmasas vai plastmasas atkritumiem, savukārt Iecavas novada komersants tirgū virzīs ideju par dārzeņu, augļu, ogu, kā arī lakstaugu cepumu ražošanu.

Inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošinot fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu. LIAA Jelgavas biznesa inkubatora darbības teritorija ir Jelgava, Tērvete, Auce, Dobele, Ozolnieki, Bauska, Vecumnieki, Rundāle, Iecava un to novadi. Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros norisināsies rudenī un jaunu dalībnieku pieteikumi tiks pieņemti septembrī. Vairāk informācijas LIAA mājas lapā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Bauska

Kur tad pazuduši Bauskas jaunieši? Vai tikai sniegu māk tīrīt un paciņas vākt?

pirms 26 dienām, 2021.04.23 15:46

0FF

Vai tad Bauskas jaunieši par 500 eiro var dibināt ģimeni, īrēt dzīvokli,apģērgt un pabarot kaut vienu bērnu,ja viņiem nav bagāti vecāki....Bauskā paliks vecas tantas.

pirms 25 dienām, 2021.04.23 19:35

Vietējās ziņas