Joki un brīnumi Vērmanes dārzā 2

Skolēnu radošās izpausmes, amatnieku darinājumi un demonstrējumi, joki un spoki – ar to šonedēļ piepildīts Vērmanes dārzs Rīgā. Te «Burtiski burvīgajā burziņā» sastopami arī mūsu novadu skolēni, amatnieki.

Bauskas sākumskolas skolēni, piedaloties vides eksperimentu konkursā, ieguva tiesības demonstrēt galvaspilsētā savu izgudrojumu. Tā ir savdabīga elektroniskā iekārta, kuru var izmantot elektrības ieguvei. Ar šīs ierīces palīdzību var, piemēram, uzlādēt mobilo telefonu. Vērmanes dārzā netrūka interesentu, kas ieinteresēti izmantoja šo iespēju. Ierīces darbības principus ierādīja 4. klases skolnieki Rihards Sunteiks un Gints Zilpuris.

«Bauskas Dzīve», iepazīstoties ar daudzveidīgajiem piedāvājumiem Vērmanes dārzā, sastapa keramiķi no Vecumnieku novada Leonīdu Kupču. Meistars atzina, ka interese par viņa izstrādājumiem esot laba. Daudzi skatoties un nopērkot lielos traukus: krūzes, šķīvjus. Skolēniem piemērotu nieciņu gan te nav, tādēļ viņi pie šī stenda piestāj mazāk.

Taču liela pusaudžu interese ir pie citiem amatnieku stendiem. Tautas lietišķās mākslas studijas «Cilnis» meistars Longins Švirevičs ikvienam gatavs nodemonstrēt, kā izkalt rotas. Lietišķās mākslas studijas «Plastika» meistares atklāj ādas un metāla rotu darināšanas noslēpumus. Vairākas meitenes viena pēc otras iemēģina, kā ar celliem var izaust mazas jostiņas, grāmatzīmītes. To viņām ierāda meistare Lilija Treimane.

Vērmanes dārzā garlaicīgi nav arī tiem, kurus nesaista amatnieku darinājumi. Te ik dienas notiek koncerti. Savas prasmes demonstrē dažādu pulciņu dalībnieki. Pa parka celiņiem pastaigājas košos tērpos ģērbti ērmi, mošķi un kustonīši. Vērmanes dārzā «ieburzīties» varēs vēl līdz šīs nedēļas beigām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

...

nevis skolasbiedru,bet pašu izgudroto ierīci puisi demonstrēja.

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 17:54

paldies!

Zālītes skolas radošais stūrītis bija visvisinteresantākais, saistošākais gan lieliem, gan maziem!!! Paldiessss jums!

pirms 5 gadiem, 2015.07.22 09:52

Vietējās ziņas