Joprojām autovadītāji un pasažieri nepiesprādzējas

Zemgales reģionā policijas reidā 12. martā noformēti 58 administratīvā pārkāpuma protokoli, Bauskas iecirknī – deviņi, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) vecākā speciāliste.

VP ZRP Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas satiksmes uzraudzības rotas darbinieki pievērsa pastiprinātu uzmanību drošības jostu lietošanas un bērnu sēdeklīšu izmantošanas noteikumu ievērošanai.

Valsts policija novērojusi, ka daudziem autovadītājiem drošības jostu lietošana nešķiet svarīga. Pērn ZRP par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu tika sastādīti 3902 administratīvā pārkāpuma protokoli un šogad, divu mēnešu laikā, – 515. Vēl aizvien nākas saskarties ar bezatbildīgiem pieaugušajiem, kuri pārkāpj bērnu sēdeklīšu izmantošanas noteikumus. Aizvadītajā gadā par bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanas noteikumu pārkāpumiem ZRP tika noformēti 88 administratīvā pārkāpuma protokoli un šogad, divu mēnešu laikā, – 14, skaidro D. Kalniņa.
VP ZRP profilaktiska rakstura pārbaudes laikā 12. martā par drošības jostu nelietošanu un bērnu sēdeklīšu neizmantošanu Jelgavas iecirknī tika sastādīti 33 administratīvo pārkāpumu protokoli, Jēkabpils iecirknī – 8, Bauskas iecirknī – 9, Dobeles iecirknī – 8, tādu statistiku sniedz D. Kalniņa.
Valsts policija atgādina, ka par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, kā arī tāda pasažiera, kurš nav piesprādzējies, vešanu un par bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanas noteikumu pārkāpumiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transporta līdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro.

Valsts policija turpinās pastiprinātu uzraudzību, jo vēl aizvien ir ievērojams skaits autovadītāju un pasažieru, kuri nerūpējas par savu un savu bērnu drošību. Likumsargi atgādina, ka drošības josta obligāti jālieto gan autovadītājam, gan arī pasažierim, jo straujas bremzēšanas laikā vai nelielas sadursmes brīdī nepiesprādzējies pasažieris ar savu ķermeni var savainot sevi un citus automašīnā esošos līdzbraucējus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas