Joprojām tiek izvērtēts SIA «Iecavas siltums» jaunais tarifa projekts 6

Tuvojas apkures sezona, jaunās katlumājas būvniecība Iecavā nav pabeigta, iedzīvotāji «Bauskas Dzīvei» pauduši neziņu par to, cik būs jāmaksā par siltumu. Tālab laikraksts skaidroja, kāda situācija ir ar jaunā siltuma tarifa apstiprināšanu Iecavā.

SIA «Iecavas siltums» pārstāvis Andis Kaspars situāciju komentē atturīgi un nekonkrēti: «Apkures sezonu sāksim līdz ar aukstā laika iestāšanos un pēc iedzīvotāju pieprasījuma. Siltuma ražošanai izmantosim gāzi, varbūt šķeldu, ja darbosies šķeldas katlumāja, kas vēl nav uzcelta, pašlaik būvniecības procesā. Kāda būs maksa par siltumu iedzīvotājiem, informācijas nav, kamēr Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija nav noteikusi jauno tarifu, jo tas, cik saprotams, ir procesā.»

«Bauskas Dzīve» uzzināja, ka SIA «Iecavas siltums» tarifu projektu iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) pagājušā gada 28. novembrī. Atbilstīgi Regulatora likumam tarifu projekta izvērtēšana notiek 90 dienu laikā. Kāpēc šāda kavēšanās, pārsniedzot termiņu, skaidro Baiba Jakobsone, sabiedrisko attiecību vadītāja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā: «Ja tarifu projekta izvērtēšanas gaitā SPRK ir nepieciešama papildu informācija, skaidrojumi vai dokumentācija no komersanta, SPRK lūdz tos komersantam iesniegt. Tajā brīdī, kad SPRK ir lūdzis komersantam tos iesniegt, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts. Izvērtēšanas laiks atsākas, kad komersants informāciju ir iesniedzis SPRK.

SPRK SIA «Iecavas siltums» tarifu projekta izvērtēšanas gaitā ir pieprasījusi sniegt papildu informāciju vairākas reizes. Pēdējo informācijas pieprasījumu SPRK komersantam nosūtīja 14. augustā. SPRK 8. septembrī ir saņēmusi daļēju informāciju par tarifu projektā iekļauto izmaksu precizējumiem un lūdza atkārtoti iesniegt informāciju, kuras nav SPRK rīcībā.»

Būtiskākie jautājumi, kurus SPRK ir lūgusi komersantam pamatot, ir saistībā ar kurināmā izmaksām, siltumenerģijas apjoma izmaiņām, atalgojumu u. c. Tāpat SPRK vairākkārtīgi SIA «Iecavas siltums» ir lūgusi veikt matemātiskus izmaksu pārrēķinus atbilstīgi SPRK metodikai.

SPRK tarifu projekta izvērtēšanas gaitā konstatēja, ka SIA «Iecavas siltums» ir noslēgusi jaunu dabasgāzes līgumu, kas paredz kurināmā (dabasgāzes) izmaksu samazinājumu, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto tarifu projektu. Kurināmā izmaksas tarifā ir samazinājušās par 30%. Kurināmā izmaksu samazinājums ir, pateicoties dabasgāzes cenas lejupslīdei. Šovasar dabasgāzes cenas sasniegušas zemāko līmeni kopš dabasgāzes tirgus atvēršanas 2017. gadā.

«Tomēr, neskatoties uz vienas izmaksas pozīcijas samazināšanos tarifā, pārējās izmaksas ir palielinājušās par 23%. Siltumenerģijas tarifs SIA «Iecavas siltums» pēdējo reizi tika apstiprināts pirms astoņiem gadiem – 2012. gadā. Šo astoņu gadu laikā kopējo izmaksu pieaugums valstī ir būtiski mainījies, kas ietekmē arī tarifa apmēru. Komersantiem, kuru tarifs nav pārskatīts jau ilgāku laiku, izmaksu tendences ir jāskata kopā ar ražošanas un darbaspēka izmaksu pieaugumu vidējā termiņā.

Joprojām SPRK turpina SIA «Iecavas siltums» tarifa projektā iekļauto izmaksu izvērtēšanu. Sagaidāms, ka jaunais siltumenerģijas tarifs varētu tikt virzīts uz apstiprināšanu oktobrī,» informē SPRK sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Jakobsone.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

janka

Kaapec taads Andis Kaspars IS vispaar ir vajadzīgs un par ko viņš saņem algu, ja neko nezin...neko konkrēti neskaidro ??? Un vispaar kas Iecavaa ir taads, kas atvieglo iedzīvotaaju maciņus....??? Darbaspēku izmaksas pieaug katru gadu, kadru skaits palielinaas katru gadu, tikai darbi nekaadi. Paskataties, kas un cik darbinieku Iecavas pagastmaajaa, cik Dzks??? Kafija joprojaam smaržo no rīta līdz vakaram, bet darbi...??? Riebjas. Šovasar biju Alūksnē un daudz kur citur Latvijaa. Nu skaisti!!!

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.18 14:27

Jankam

Visa Latvija par Eiropas naudu uzfrišināta. A ko domes projektu mamzeles izņemot kafijošanu,var? Tas jaunais laukums pie upes aiz deviņstāvenēm vispār katastrofa. Baigā jaunu pilsēta Iecava pat elementāro nav mācējusi piesaistīt..vis tik sarakts un uzlaists gaisā par nodokļu maksātāju naudu,nāk rudens gala neredz

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 20:42

Koļa

Labi,ka ir Kaspars,kas dara un pasaka,jo valdes loceklis visu laiku cenšas uzvarēt zaļo pūķi

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.18 18:26

Saša

Ja nebūtu Anda, tad tur vispār nekas nenotiktu! Kamēr šefs kož 1,5 mēnesi, tikmēr kādam viss ir viņa vietā jādara.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.18 23:58

Flexis

Kodējs kodēju piesegs. Domes Gavariņš ar Prātiņu kož uz nebēdu. Piesedz tādu pašu. Vārna vārnai aci neknābs.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.19 00:40

Flexim

Par Gavariņu skaidrs,bet kas ir Prātiņš?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.20 11:20

Vietējās ziņas