Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jubileju svin Bauskas novada senākā bibliotēka 3

Ceraukstes pagasta bibliotēkas 110 gadu un Latvijas Republikas proklamēšanas 95 gadu jubilejas svinības notika Ceraukstes tautas namā. 15. novembra pievakarē tautas nama zāle bija ļaužu pilna.

Svētku apmeklētāji varēja iepazīties ar materiāliem par bibliotēkas vēsturi. Cita starpā tie vēstīja par 1903. gadā izveidotās grāmatu krātuves pirmo saimnieku Jāni Ilziņu. Fotogrāfijās bija skatāma arī viena no ilggadējākajām Ceraukstes bibliotēkas vadītājām – Dzidra Tijone, kura grāmatu krātuvi pārzināja no 1954. līdz 1996. gadam.

Pašreizējā vadītāja Valentīna Tarvide te strādā kopš 1999. gada 23. augusta. Par ilggadīgo un pašaizliedzīgo darbu Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks viņai pasniedza pašvaldības apbalvojumu – Atzinības rakstu.

Bauskas centrālās bibliotēkas vadītāja Baiba Tormane klātesošajiem atzina, ka Ceraukste ir viens no novada kultūras un gara gaismas centriem: «Valentīna Tarvide ir šīs bibliotēkas veiksmes atslēga.»

Griķu pamatskolas direktore Daiga Vīlipa raksturoja Ceraukstes bibliotēkas vadītāju kā ļoti kārtīgu un precīzu sava darba veicēju. Īpaši tika uzteiktas V. Tarvides prasmes piesaistīt bibliotēkai jauno lasītāju paaudzi.

Portālam V. Tarvide pastāstīja, ka skolēnos lasītkāri viņa rosina apzināti: «Ja viņos grāmatu lasīšanas prieks iemājos skolas gados, tad viņi turpinās to darīt visu turpmāko laiku.» Viņa arī atzina, ka gandarījumu šajā darbā rada nemitīgās pārmaiņas, iecerētā paveikšana un jaunu plānu īstenošana. Vēl šogad Ceraukstes bibliotēka cer kļūt pie jaunām telpām. Tās tiks iekārtotas vietā, kur līdz šim atradās pasta nodaļa. Te būs īpaša vieta literatūrai par uzņēmējdarbību, tiks radīti apstākļi informācijas pieejamībai uzņēmējiem.

Bibliotēkas vadītāja svinīgajā pasākumā saņēma daudz ziedu, laba vēlējumu. V. Tarvide pateicās saviem palīgiem, aktīvākajiem lasītājiem. No konfektēm veidotus ziedu dekorus saņēma Vija Dzene, kura bibliotēkai dāvājusi daudzas grāmatas. Tika godinātas arī šī gada čaklākās lasītājas: Aija Jansone, Ināra Žizena un Mirdza Pavilone.

Bibliotēkas un valsts jubilejas svinībās ceraukstiešus sveica dziedošā Baumaņu ģimenes no Aizkraukles. Pēc koncerta sanākušie varēja mieloties ar viru un siltu tēju. Promejot katrs saņēma piemiņas suvenīru – īpašu zīmuli.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

i

Pasākums bija brīnišķīgs!Tik daudz pozitīvu emociju saņēmām!

pirms 6 gadiem, 2013.11.16 22:41

Valentīna

Paldies, visiem!!! Tik daudz ziedu un laba vēlējumu es vēl līdz šim nebiju saņēmusi.

pirms 6 gadiem, 2013.11.17 08:01

Valentīna

Pats galvenais noformējums- vienkārši brīnišķīgs! Pūcītes autors - Roberts Trinskis un latvju koka autori: Roberts un Dace Svalbone. Liels, liels paldies Jums !!! Un Baumaņu ģimenes koncerts - nu tiešām bijām aizkustināti! Visu skatītāju vārdā - milzīgs Pal...dies!!!

pirms 6 gadiem, 2013.11.17 08:33

Vietējās ziņas