Jūlija beigās Bauskā norisināsies mūzikas un mākslas festivāls «Vivat Curlandia!» 4

20.jūlijā un 21.jūlijā Bauskas pilī, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Svētā Gara baznīcā notiks Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls "Vivat Curlandia!", aģentūru LETA informēja festivāla producente Laura Šarova.
Festivāla laikā izskanēs viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Šveices, Korejas, Austrijas, Spānijas, Itālijas, Krievijas, Nīderlandes un Lielbritānijas.

"Bauskas festivāla "Vivat Curlandia!" programma norisināsies muzikālajam saturam vēsturiski atbilstošā vidē: senās mūzika tiks atskaņota uz vēsturiskajiem instrumentiem, mūziķi būs tērpušies vēsturiskajos tērpus, un koncertu norises vietās tiks radīta īpaša gaisotne. Divas festivāla dienas Bauskā tiks pārvērstas par krāšņiem senās mūzikas svētkiem, klausītājus priecējot ar 11 muzikāliem pasākumiem, akcentējot viduslaiku mūzikas bagātības, kas apgāž mītus par "tumšajiem viduslaikiem"," pauda Šarova.

Festivālu organizē senās mūzikas pētnieks diriģents Māris Kupčs sadarbībā ar Bauskas pils muzeju un Bauskas kultūras centru.

Festivālu 20.jūlijā atklās viens no Eiropā atzītākajiem jaunās paaudzes viduslaiku mūzikas ansambļiem - "Rumorum" no Šveices. Tāpat Latvijā atgriezīsies viduslaiku mūzikas grupa "Eloqventia" no Spānijas, un gaidāmas citu kolektīvu un mākslinieku uzstāšanās.

Savukārt, rūpējoties par ikvienam pieejamiem pasākumiem, visos festivāla otrās dienas koncertos un pasākumos ieeja būs bez maksas. 21.jūlijā Bauskas Sv.Gara baznīcā varēs apmeklēt soprānu Anetes Viļumas un Ievas Pļaviņas 17.gadsimta mūzikai veltīto programmu. Tāpat norisināsies arī IV Paukošanās turnīrs "Ius Gladii" jeb "Zobena tiesības", kura laikā varēs vērot bruņinieku cīņas, kā arī pašiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties sacensībās šaušanā ar arbaletu. Paredzētas arī citas aktivitātes.

"Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, atnesa līdzi renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas, neapšaubāmi, ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē. Savukārt mūsdienās Bauskas pils ir vienīgais renesanses un manierisma perioda laicīgās arhitektūras mantojums, ko 17.-18.gadsimta kari nespēja iznīcināt pilnībā un kas materiāli pārstāv minēto periodu Latvijas kultūras vēsturē," komentēja Šarova.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

neizdzerta kafija

Nu nopietni?! Ir teju 2 naktī un country festivāls skan tā it kā notiktu aiz stūra-riebīgi!!!!

pirms gada, 2019.07.13 01:41

Vietējās ziņas