Jūnijā tiesa ar liecinieku pratināšanu turpinās skatīt lietu pret policistu par piepelnīšanos ar šoferu kukuļiem

Zemgales rajona tiesa Bauskā jūnijā ar liecinieku pratināšanu turpinās skatīt krimināllietu pret policistu par piepelnīšanos ar šoferu dotajiem kukuļiem ārpus dienesta laika, noskaidroja aģentūra LETA.

Aprīlī paredzētā tiesas sēde no izskatīšanas tika noņemta saistībā ar ārkārtējās situācijas ierobežojumiem. Plānots, ka krimināllietu tiesa skatīs 29.jūnijā plkst.10, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Tiesas sēdē paredzēta liecinieku pratināšana. Iepriekš lietas izskatīšanu tiesai nācies atlikt, jo nebija ieradušies liecinieki, kurus bija plānots pratināt. Informācija tiesu sistēmā liecina, ka lietā jau vairākas reizes pieņemti lēmumi par piespiedu atvešanu uz tiesas sēdi.

Apsūdzētie lietā ir Rolands Jaunzems un Linda Hamara. Lietu izskata tiesnese Marina Ribina.

Krimināllietā apsūdzēta bijusī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersona par kukuļņemšanu un stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu, aģentūrai LETA iepriekš teica Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina. Otra apsūdzētā ir civilpersona.

Personām inkriminētas piecas kukuļņemšanas epizodes. Kopumā tiek inkriminēta 80 eiro pieņemšana.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Iekšējās drošības birojs, kurš iepriekš ziņoja, ka 2014.gada augustā un septembrī policijas amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika kopā ar civilpersonu veica kontroli ceļu satiksmes uzraudzībā un par administratīvā pārkāpuma protokola nenoformēšanu no autovadītājiem vairākkārt pieprasīja un pieņēma kukuli.

Veicot minētās prettiesiskās darbības, amatpersona bija ģērbusies Valsts policijas formastērpā un izmantoja dienesta automašīnu.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas