«Kaktiņu» stārķēns stipri paaudzies 5

Stārķēnam no Codes pagasta Kaktiņu mājām nedēļas laikā parādījušās melnās spalvas, taču putnēns vēl nestaigā, stāsta Bauskas dzīvnieku patversmes vadītājs Jānis Bite.Stārķēnu baro ar gaļu. To ieliek traukā ar ūdeni, lai mazulis to zvejo ārā. Tā putnēns iegūs refleksu, proti, prasmes meklēt barību dabā. Putnu mēģinās mācīt lidot. Ja tas izdosies, jūlijā stārķēnu pievedīs pie kāda pieaugušo putnu bara. Iespējams, nebrīvē augušais stārķēns sekos gājputniem. Iedzīvotāji ik rudeni atnes uz dzīvnieku patversmi ap pieciem stārķiem, kuri nav aizlidojuši uz dienvidiem.«Bauskas Dzīve» jau informēja, ka pagājušajā nedēļā stārķu ligzda ar diviem putnēniem nogāzās Codes pagastā pie Kaktiņu mājām. Negadījums notika, pārtrūkstot elektropārvades līnijas vadiem. Staba galā atradās stārķu perēklis. Stārķēnus nogādāja Bauskas dzīvnieku patversmē. Diemžēl mazākais putnēns nobeidzās, bet lielākais ar veterinārārsta J. Bites gādību izdzīvoja un jau nākamajā dienā sāka ēst.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

MURIS

Izsalcis Kakkeens meklee sev draudzeni ar melnu knaabi, var buut no staarkku dzimts....

pirms 12 gadiem, 2008.06.10 22:30

Saulīte

Ja dzīvnieciņi patīk - Tas ir ļoti labi! Bet ļoti stipri vajag piedomāt pie tā, ka katru dienu ved arī slimos un "sabrauktos" dzīvnieciņus.Un skati mīkstajām bērnu sirdīm var būt par traucēkli.Es kā vets uzskatu, ka bērniem kuriem mājās nav savu tādu kustoņu, tie varētu būt vislabākie dzivnieciņu ārsti.Bet viss notiek ar laiku ;)

pirms 12 gadiem, 2008.06.10 12:41

:)

Jauki! Arī manam bērnam ļoti patīk rūpēties par dzīvnieciņiem. Varbūt vasarā var pie Jāņa pastrādāt, palīdzēt dzīvnieciņu kopšanā.

pirms 12 gadiem, 2008.06.10 09:57

Vietējās ziņas