"Kalna Svētību kopienas" pārstāvji nākamnedēļ sola komentēt VBTAI ierosināto pārbaudes lietu 69

Biedrība "Kalna Svētību kopiena" otrdien, 25.augustā, rīkos preses konferenci par notikumiem, saistībā ar kuriem Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ierosinājusi pārbaudes lietu.

Preses konference notiks plkst.13 Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknas muižā.

Ielūgums uz preses konferenci izteikts kopā ar katoļu baznīcas Bruknas muižā Jelgavas diacēzi un pasākumā plānots sniegt atbildes sabiedrībai arī uz jautājumiem, kas skar prāvesta Andreja Mediņa dibinātās un vadītās biedrības līdzšinējo darbību un nākotnes ieceres.

Preses konferencē piedalīsies Mediņš, Jelgavas diacēzes bīskaps Edvards Pavlovskis un Bārbeles Zēnu pamatskolas direktore Ilona Blūma. Plānots, ka Pavlovskis izklāstīs baznīcas nostāju par "Kalna svētību kopienas" darbu un ziņām par notikumiem prāvesta vadītās biedrības darbā.

Paredzēts, ka Mediņš sniegs informāciju par biedrības "darbu ar grūti audzināmiem pusaudžiem un ļaudīm, kuri cieš no dažādām atkarībām". Tāpat arī paredzēts izklāstīt notikumus, kuru rezultātā notikusi VBTAI apsekošana, un iepazīstināt ar organizācijas turpmāko rīcību.

Preses konferences organizatori norāda, ka Blūma iepazīstināšot ar Bārbeles Zēnu pamatskolas līdzšinējo darbību, valsts uzraugošo institūciju pārbaužu gaitu skolā, kā arī jaunā mācību gada plāniem. Preses konferences noslēgumā mediju pārstāvjiem paredzēta neliela ekskursija pa Bruknas muižas saimniecību, kurā strādā kopienas locekļi un viesi. Žurnālistiem būšot iespēja tikties gan ar kopienas locekļiem, gan ģimenēm, kuru bērni šovasar ir dzīvojuši kopienā Bruknas muižā, sola pasākuma rīkotāji.

Jau ziņots, ka, veicot atkārtotu pārbaudi 20.augustā biedrībā Kalna svētību kopiena, kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, VBTAI kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi neguva pilnīgu pārliecību, ka iepriekš konstatētie bērnu tiesību pārkāpumi neturpinās, aģentūru LETA informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

Ņemot vērā VBTAI iesniegumu par pārbaudēs Bruknas muižā konstatēto, policija sākusi resorisko pārbaudi, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Viņa skaidroja, ka, pamatojoties uz iesniegumu, kas saņemts no VBTAI, Bauskas iecirkņa amatpersonas ir sākušas resorisko pārbaudi. Likumsargi skaidro visus apstākļus par iespējamiem pārkāpumiem, kas saistīti ar jauniešu uzturēšanos Bruknas muižā Bauskas novada Dāviņu pagastā.

Savukārt Valsts darba inspekcijā (VDI) aģentūrai LETA norādīja, ka VDI pārstāvji piektdien ieradušies Bruknas muižā, tomēr sākotnējais pārbaudē secinātais liecina, ka pašlaik bērni tur nestrādā. Visi tur nodarbinātie ir pieaugušie un strādā brīvprātīgi, turklāt par darba apstākļiem nesūdzas.

VDI pārbaudes laikā neizdevās sazināties ar kopienas vadītāju, priesteri Andreju Mediņu. Konkrēto gadījumu VDI vēl vērtēs un noskaidros apstākļus, tāpēc plašāka informācija vēl tikai sekos.

Turpmāk VDI būs jāvērtē, kāda veida līgumi šajā gadījumā ir noslēgti un vai ar bērniem līgumi vispār ir slēgti, tostarp jāuzzina vai nepilngadīgo aizbildņi ir devuši savu piekrišanu. Atbilstoši VDI paustajam, arī brīvprātīgā darba gadījumā, darba devējam ir jānodrošina veselībai nekaitīgi un droši darba apstākļi.


Pievieno komentāru

Komentāri 69

Zinis

Nemetiet akmeni Mediņam, nevienam citam šo likteņa pabērnu liktenis interesē. Viņš nav darba devējs, bet nodrošina iztiku un pajumti tiem, kas paši atnākuši meklēt palīdzību. Protams, ka pašiem jākopj dārzi un lauki. Katrs, kas bērnībā strādājis to saprot. Protams, jāapmeklē arī lūgšanu nams. Ja kādam nepatīk, lūdzu ejiet prom un grimstiet tālāk, neviens jūs netur.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 12:25

Neko

bez sava labuma slavenais pristeris nedara. Nu neticu tam.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 09:54

baigais

Mediņš ir atklājis labu paņēmienu kā nodrošināt sevi ar bezmaksas darbaspēku lai pats dzīvotu kā niere taukos, nemaksātu nodokļus u.t.t.
Lūk arī īstais konteksts šai "labdarībai".
Pagaidiet, ne tikai tas drīz nāks atklātībā.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 15:48

baigajam

Iesaku pastrādāt kā pedagogam, audzinātājam ar šiem bērniem , kuri audzinātājai metas virsū ar kulakiem, skrāpē un nolamā viss rupjākajiem vārdiem ja viņiem aizrāda, liek pacelt nomestu papīru. Bērnu tiesību aizstāvēm iesaku to pašu !

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 16:50

baigais

Ja audzinātājai metas virsū ar kulakiem, skrāpē un nolamā viss rupjākajiem vārdiem, tad tai ir jameklē cits darbs. Acīmredzami viņa nespēj atrast kontaktu ar bērniem un neder šim darbam.
Neviens bērns tā neizrīkosies ar pasniedzēju kuru ciena.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 17:32

un?

kādu kontaktu vecāki ir nodibinājuši ar šiem bērniem, kas lielveikalā nokrīt gar zems un bļauj pilnā rīklē, pēcāk vēl uzspļauj paša mātei. Te arī iesaki šim bērnam meklēt citus vecākus?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 10:39

Re kā....

"Fiziskā vardarbība, ko paši bērni teica, bija tikai un vienīgi no paša [mācītāja] Andreja Mediņa puses. Viņš bija sitis pa galvu, raustījis aiz krekliem, sitis pa saules pinumu. Lamājies rupji uz bērniem," stāstīja Rācene.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 15:51

ja

Afganistana visiem atstaj pedas psihe.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 10:21

diez?

tur, Mediņa aprūpē nenonāk tie, kurus savulaik nav pamanījusi tieši Rācene, kuri laikus Bāriņtiesu darbinieču pamanīti un pēc savlaicīgas rīcības nebūtu nokļuvuši līdz šim "zvēram" Bruknas muižā?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 10:50

Tiešām

Mediņam cepuri nost!Visās skolās ir tādi,kas metas ar kulakiem virsū skolotājam
.Tādiem bērniem vajag koloniju, vai palīgskolu.
Bet tagad visus kā gaļas kombinātā kopā liek.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 18:31

Zane

Tādi bērni jātur kolonijā.Tie ir slimi bērni.Bīstami sev un citiem.Nabaga skolotājs cīnās kā var.Vadībai ***,ka tik skaits skolā,a učuks nabags sitās.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 18:50

prātnieks

Kā var nesaprast - runa jau nav par bērneļiem un drīzāk gan par labi sakārtotu muižu - dabūs Mediņu prom un atjaunotā Bruknas muiža kādā klusā izsolē par sviestmaizi aizies - arī ''kārtotājiem'' savi % laikam -tur tas troksnis un labums.
Nevienam tiesībsargam jau neinteresē, kur bērneļi saņem tās pulvervielas un kļūst agresīvi devas trrūkuma dēļ...Interesēsies - zaudēs pat amatu... Tā kā drošāk ar kādu katoļu mācītāju un nevis kādu narko baronu...

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 19:25

Re kā....

Kā var nesaprast - Bruknas muižu jau par sviestmaizi ir atjaunojusi un dabūjusi savos nagos katoļu baznīca, kas savus īpašumus tik viegli nevienam neatdos.
Jūsu sazvērestības teorija neiztur nekādu kritiku.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 20:55

to re kā un prātnieks

Bruknas muiža nepieder katoļu baznīcai, tas ir Mediņa privātīpašums. Pirms ko runāt, vajag taču noskaidrot.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 08:56

tā tā

arī tu , savulaik, varēji dabūt savos nagos gan Borsnmindes, gan Kaucmindes ēkas, kā arī vēl veselu lērumu pa šiem 30 gadiem jau ar buldozeriem nolīdzinātu "kultūras mantojuma"ēku, diez kur biji tad, bet kad viss perfekti sakārtots, kādas velnišķas liesmiņas tas iededzis daudzu acīs....

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 10:46

Lora

Tagad "skolotājiem" ir modē savu nevarēšanu, nemācēšanu strādāt ar bērniem attaisnot ar bērnu visatļautību. Tādus prom no skolām, bietes lasīt. Vienīgais ko viņi labi prot, ir gaudot ka algas mazas.
Izskatās ka šajā diskusijā piedalās vairāki tādi.
Attaisnot bērnu darbu 12 stundu garumā, ēst nedošanu un sišanu, var tikai garīgi kropļi un amorāli pagrimuši cilvēki.
Lai kādi tie bērni būtu.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 20:43

Loriņai

Tie nav nekādi bērniņi, bet jaunie bandīti, tāpēc tev pēdējais laiks kļūt par viņu "garīgu kropļu un amorāli pagrimušo " audzinātāju !

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 21:52

Arvo

Interesanti zināt kāpēc skolotājam pārmeti kaut ko par nemācēšanu strādāt ar bezatbildīgu vecāku izlaistiem bērniem. Skolotājs atbild gan par to lai izglītību iegūst jebkurš bērns un vēl pieskata to lai izlaistie luteklīši nnerada apdraudējumu gan fizisko, gan emocionālo apkērtējiem! Ja, Lora, esi tik visspējīga, tad ej uz skolu un parādi klasi!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 22:24

loriņ,

gultas priekus nevar salīdzināt ar to darbu, kas ilgu gadu garumā būtu jāveic ik katram šos priekus baudījušam un ar pēc tiem iestājušajām sekām

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 10:54

to Arvo

Es arī strādāju skolā un "rādu klasi". Man nav absolūti nekādu problēmu ar skolēniem. Sasveicināmies ar smaidu.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 17:43

esiet piesardzīgi

http://priekavests.lv/ - visiem iesaku uzmanīties no šīs sektas un sektantiem, kas sludina.
https://www.tvnet.lv/4514576/uzmanibu-sekta-dievs-teica-ka-tev-ir-aploksne-ar-naudu-atdod-to-man

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 23:24

Laima

Padomijas laikos mums bērnus jau no 10 gadiem dzina ravēt bietes, vagu beigas nevarēja tedzēt, cik bija garas, iedalija normu, ja nemaldos 3 vagas minimums, un bija jāizravē un jāizretina, un nevienan tas nelikās noziegums, kā bērns tika galā nevienam neinteresēja, ārā bija lietus, vai 30 grādi karsts, cēlāmies 4:30 pa rasu ravējām, tad vakarā līdz tumsai, jāravē bietes bija 2x. Esam dzīvi un laimīgi.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 09:36

baigais Laimai

Aha, ja tagad paskatas uz 70 gadīgam tantiņām šeit un Rietumeiropā, tad uzreiz paliek skaidrs kuras ir tās "laimīgās " biešu ravētājas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 17:17

to baigais Laimai

Bet kādam taču tās bietes ir jāizravē jebkurā gadījumā, lai tev, gudriniekam, būtu ko ēst ... Tad kāpēc apsmej tos cilvēkus, kas to ir izdarījuši ?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 20:49

Laimei

Sodien ir citi laiki bietes vairs neravee, , bet nomiglo ar Betonalu pret nezalem un viss. tapee ari berniem nav nekas jarave. punkts un Amen.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 22:20

Interesanti

Bija vajadzīga gandrīz nedēļa lai smadzenes tiktu izskalotas un viedokļi sagatavoti. Pirms tam muka no masu medijiem visos iespējamos līdzekļos.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 09:48

Es

pilniibaa piekriitu, taa arii buus, ka visi slaviinaas un atbalstiis priestera darbu. Neticu, ka tikai ar darbu var izaarsteeties no smagaam atkariibaam. Vai ir kaadi dati par izaarsteeto skaitu? IR TIKAI PRIESTERA SLAVAS DZIESMAS SEV.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 10:07

baigais

Meli par pusaudzi kurs tagad nožēlo savus vārdus neizgāja cauri. Bija jāsadomā citas versijas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 17:18

Pieredze

Mana pieredze,salta aprēķins biznesmenis,kurš bez nodoma sev par labu neko nedara.Kāpēc? Nauda droši vien ne tik daudz,jo kapā līdzi jau neoaņemsi.Drīzāk vara pār cilvēku dzīvēm,publiskais un personiskais Mediņš ir kā diena pret nakti.Tāpat komunikācija ar vajadzīgiem un nevajadzīgiem cilvēkiem.Protams,novērtēju arī labās lietas ,kas ir izdarītas-izglābtās dvēseles gadījumos,kad vairs nebija citu variantu,atjaunotās vietas. Cena gan tam ir ļoti skarba.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 10:10

ir arī tāda pieredze

un kā ar tiem salta aprēķina biznesmeņiem domēs, tajā pašā bērnu aizsardzības kantorī un bāriņtiesās, vai viņi bez nodoma sev ko dara, sēž un gaida iesniegumu, nav iesnieguma- nav "nozieguma" un tā mēnešiem, gadiem, kamēr pensija klāt. Ja vēl pensijas gadi nav pienākuši, tad paši nolemj sev pabalstus līdz pensijas pienākšanas laikam un daži tos babalstus saņem arī pensiju saņemot, "lieli vīri" savulaik esot bijuši...., tik kur valsti noveduši, līdz Albānijas, Bulgārijas līmenim?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 15:00

Tā ir

Pareizi priesteris saka, ka nav vaina bērnos, bet vecākos, ja pavēro mūsdienu tendences, ģimenes ir nenoturīgas, visbiežāk tēvi dēļ kaut kādas mamzeles pamet ģimenes, mājas, bērnus, lai paši sagādātu sev baudu, bet, kas notiek ar bērnu psihi,vai par to domā? Citi atpērkas, citiem vienalga, jo bauda savu saldkaislo dzīvi un vēl ir tādi mīkstmieši kuri mātei un saviem bērniem atņem, ko var atņemt, un tad brīnās, ka bērni paliek dusmīgi un nevaldāmi.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 10:14

baigais

Ja pareizi priesteris saka ka nav vaina bērnos, bet vecākos, tad kāpēc ir jāsit bērni ?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 17:36

naivais

Ja tiem bērniem būtu tik slikti, viņi tur nebūtu, tur nav žoga ar dzeloņdrātīm, atrast iespēju piezvanīt mammītei atrastos, tie nav tie bērni, kurus uz varoņdarbiem jāmudina, mammītes, kuras ar savu bērnu netiek galā, kuras ir cietušas no savas atvases ne vien garīgi, emocionāli, bet arī fiziski, kaut kā nesteidzas savākt savu bērniņu, var būt vajadzētu parunāt ar mammītēm, kā viņas raugās, ka nabaga bērniņi pārstrādājušies tīrot ķiplokus, nu šausmīīgi smags darbs, vai ravēt dobes, nu vispār ārtprāc, var būt 3x dieā barot, guldīt, un ļaut izklaidēties, ziniet, dažŗeiz stiba ir efektīvāka, par ņuņāšanos, ja tie saucamie bērni uz pieaugušajiem skatās kā uz niecībām, viņiem gan nenodrebēs roka rupji nosaukāt un vēl ievilkt ? Bērni ir jāaudzina, lai neaug par mīkstmiešiem, kuri nespēj uzņemties atbildību, jo zina, kāds vienmēr ar putām uz lūpām aiztāvēs, nu paņem tos jaukos bērniņus pie sevis, viņi mammukiem nav vajadzīgi, audzini ar savām metodēm, ka tik pēc stundas neaizved atpakaļ, kur paņēmi.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 18:53

baigajam

Jo reizēm citas metodes nelīdz, ja fiziski aizskar audzinātājas un vienaudžus ! Tādiem līdz bandītu līmenim ir viens solis !

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 19:00

inta

esmu Bruknā bijusi,sētas apkārt tur nav. tā nav slēgtā tipa iestāde, var taču aizbēgt. man tur radiniecīte padzīvoja. aizbēga un viss. tas nelietis Mediņš taču neapkalpoja viņu, negatavoja dāmai ēdienu un nepienesa klāt. vēl traukus lika nomazgāt tieši un nepārprotami.
un ravēt arī tur var naktīs, vasarā naktis gaišas. nav karstumā jāmokās

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 11:05

Vecmāmińa

Dārzu ravēju tā pat kā bērnībā, vēlu vakarā vai pēc četriem no rīta .Beidziet vienreiz šo sviestu , ja gribat savus bērnus audzinât parvārguliem, tad dariet tā .Tikai pēc tam neraudiet ,ka aiziet necelos. Nerunāju par fizisku sodīšanu,bet par darba tikumu. Ticiet man ,bērni būs daudz veselīgāki un spējīgi būt līdzcietīgi.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 11:51

Nejauciet

meitu ar kleitu.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 12:19

prātnieks papildus

=Biedrība "Kalna Svētību kopiena" otrdien, 25.augustā, rīkos preses konferenci par notikumiem, saistībā ar kuriem Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ierosinājusi pārbaudes lietu.=
Kā var nesaprast Latvijas narkobaroni ar cīnās potenciālo klientu peļņas dēļ un kaut kāds Mediņš to publiski traucē... Jo lielākas bērnu tiesības neko nedarīt , jo vieglāk sniegt narkotikas.
Tie, kuri svīduši biešu vagās jau nu nemeklēs narkoizklaides un tas ir narkobaroniem peļņas bīstami...
Ravēšana jau nav bīstama, bīstami ir narkobaroni un tie, kas aiz viņiem un rīkojas viņu uzdevumā.


=Biedrība "Kalna Svētību kopiena" otrdien, 25.augustā, rīkos preses konferenci par notikumiem, saistībā ar kuriem Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ierosinājusi pārbaudes lietu.=
Kā var nesaprast Latvijas narkobaroni ar cīnās potenciālo klientu peļņas dēļ un kaut kāds Mediņš to publiski traucē... Jo lielākas bērnu tiesības neko nedarīt , jo vieglāk sniegt narkotikas.
Tie, kuri svīduši biešu vagās jau nu nemeklēs narkoizklaides un tas ir narkobaroniem peļņas bīstami...

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 14:17

INGA

Es gribētu teikt,ka,ja ar tādiem pusaudžiem nevar arī pat Mediņš tikt galā ne ar biešu kaplēšanu,ne ar Dieva vārdiem,tad godīgi vajadzēja pateikt,lai iet prom,ka Brukna nevar viņus izārstēt,bet nevis necilvēcīgi izturēties,jo ar tādu izturēšanos jau neko labu panākt nevar.Jā,piekrītu,ir vecāki,kuri neliekas zinis par saviem bērniem,un bērni aug savvaļā ,kā nu prot,un,ka šodienas pusaudži un jaunieši nav tādi,kādi mēs bijām,jo tagad arī ir tādi likumi-,kad ir tiesības viņiem,bet nav pienākumu.Tāpat skolās agrāk skolotājs bija autoritāte,bija audzināšanas stundas,bija jādežūrē gan virtuvē,gan klases telpas jāuzkops.bet tagad,diemžēl,tā nav,jo tas aizskarot bērnu tiesības.Un ko taad mēs izaudzinām???

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 14:35

Maija

Lai Dievs jūs svētī, labie cilvēki,par jūsu kalpošanu! Pateicība Dievam!Lai jums veselība, izturība un spēks stāties pretī tumšajiem spēkiem!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 15:47

labdarība

Nu nav tas Mediņš zelta gabaliņš, nav. Visu paveicis par vienkāršās tautas samesto naudiņu - labdarību. Kas tā par labdarību, ja agrāk mazākā summa bija 10.00 EUR, tad šogad jau 20.00. Un vēl piebilst, ka tiem , kuriem jāskaita samtīmi, šādi pasākumi nav domāti.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 15:51

taisneiba

būs taa baznica , sapnu pils vienreiz uzcelta , vaine!?? vai veel tautai pedejos santiimus izdīks araa!?? kau t kas tur nav tiirs,., .

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 22:26

Piekrītu

komentētājam par tām naudām tajos labdarības pasākumos.Ja tas ir pasākums pret ziedojumiem,tad gan nebūtu takse 10eiro vai 20 eiro jānosaka,jo tad tas nav pasākums par ziedojumiem,bet noteikta biļetes cena.Protams,kad tā ir liela maksa,un ne visas ģimenes to var atļauties,un tas ir cietsirdīgi,kad pasaka,ka tur nav tad ko meklēt.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 17:15

tomēr

Nu bet kas tajos labdarības pasākumos bija tāds, bez kā cilvēks nevarētu dzīvot- viss daudzkārt redzēts un dzirdēts, Kaupers jau apnicis , tā, ka nu nebija nekāda lielā nepieciešamība tur doties un pēc tam vaidēt par dārdzību.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.23 18:24

Vietējās ziņas