Kanepenes svinības ieskandina ar tauru skaņām 1

Skaistkalnes nozīmīgākie svētki Kanepene ceturtdienas, 30. jūlija, vakarā tika ieskandināti pagasta divās apdzīvotās vietās: Putnos un Mēmelē. Sanākušos te priecēja Skaistkalnes pūtēju orķestra mūziķi.

Klausīties ragu mūziku Putnos bija sanākušas desmit dāmas vislabākajos gados, pieci jaunuļi un kāds kungs, kas bija atbraucis ar velosipēdu. «Jauki, ka pie mums atbrauc muzikanti un uzspēlē. Lai arī līdz Skaistkalnei nav tālu, ne visiem ir mašīnas, ar ko turp aizbraukt,» tā par orķestra ierašanos izteicās Elza Kalniņa. «Tas nekas, ka klausītāju bija maz. Te ir skaista vieta, kādēļ gan neuzspēlēt. Man patika uzstāties,» pēc muzicēšanas atzina orķestra trompetists Mareks Vodinskis.

Skaistkalnes tautas nama vadītāja Līga Baļčūne pastāstīja, ka pērn pirmo reizi Kanepene ieskandināta ar nelielu koncertu tuvējos ciemos. Šogad, svētkiem tuvojoties, ļaudis vaicājuši, vai mākslinieki atkal atbrauks. «Iesāktais jāturpina, jo muzikantu ierašanās ir svarīga tiem dažiem cilvēkiem. Tādēļ mēs šovakar atkal esam klāt,» par nelielo koncertu teica L. Baļčūne.

Pēc pozitīvo emociju uzklausīšanas «Bauskas Dzīve» sanākušajiem vaicāja, kāda ir dzīve Putnos. Te pozitīvisms krietni saruka. Savulaik ciematā, kurā līdzās vairākām daudzdzīvokļu ēkām ir arī privātmājas, dzīvoja vietējās putnu fermas strādnieki. Darbs tajā bija teju simts cilvēkiem. Fermas vietā tagad tikai drupas, savukārt mājās daudzi dzīvokļi stāv tukši. «Manā mājā no 18 dzīvokļiem apdzīvoti tikai deviņi,» stāsta E. Kalniņa. Vai tukšajās platībās kādreiz atgriezīsies cilvēki, viņa šaubās.

Darba vietu trūkums un sliktais ceļš – tie ir divi iemesli, kādēļ Putnos uz dzīvi neapmetas jauni, strādātspējīgi cilvēki. Tie, kas te vēl mīt, dodas uz darbu Bauskā, Ķekavā. Robežsargs Aldis Siliņš savulaik strādājis tepat Skaistkalnē. Tad postenis likvidēts, tagad viņš ar savu auto brauc uz darbu Bauskā. «Te palikuši pārsvarā pensionāri. Kas notiks, kad viņi aizies? Paliks pamestas mājas un postaža,» drūmu nākotnes ainu iezīmē jaunais vīrietis.

Aivija Kļaviņa dzīvo Putnos un strādā Bauskā. Arī viņa kā galveno šīs puses trūkumu min slikto ceļu. Ir zināmas vairākas ģimenes, kuras labprāt atrastu sev mājvietu šajā gleznainajā Mēmeles krastā. Taču darba vietu te nav, braukāšana uz Bausku ir dārga un laikietilpīga.
No koncerta Putnu ļaudis projām devās labā noskaņojumā.

«Pietrūka vienīgi deju un siltāka laika,» tā orķestra pusstundu ilgo muzicēšanu novērtēja Aivija Kļaviņa. Viņa piebilda, ka uz koncertu varēja atnākt vairāk iedzīvotāju, bet latvieši esot grūti izvilināmi no mājām.

Kanepenes noskaņa ir radīta, vairāki no sanākušajiem sestdien un svētdien atradīs laiku, lai apmeklētu kādu no daudzajiem pasākumiem Skaistkalnē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

tomēr, tomēr

Putni un Mēmele nav ciemi, tās ir nelielas apdzīvotas vietas Skaistkalne pagastā, tas tā-skaidrības labad.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 13:39

Vietējās ziņas