Kantrimūzika atklāj Pilskalna estrādes sezonu 14

Smaržojot ziedputekšņiem, spēlējot populārajām kantrimūzikas grupām «Apvedceļš» un «Dakota», nolaižoties kādam tūkstotim krāsainu papīra virtenīšu, sestdien, 10. maijā, Bauskā tika atklāta pilskalna estrādes sezona.Baušķenieki un pilsētas viesi uz pirmo pasākumu Bauskas pilskalnā bija saradušies kuplā skaitā. «Ir visi priekšnosacījumi lieliskai atpūtai – labs laiks, baudāma mūzika, patīkama sabiedrība. Kāpēc gan lai šādā reizē sēdētu mājās?» smaidīga nosaka sastaptā baušķeniece Līga, kura bija ieradusies plašā draugu lokā.  Drosme pirmajiem uz skatuves kāpt un kājas deju solī izlocīt bija saldeniecei Elīnai Piterānei un baušķeniekam Edmundam Lauvam. Jaunieši smej, ka viņiem tāds ieradums – būt publikas centrā. «Pasīvu tautu taču kādam ir jāiekustina!» nosaka Elīna un rāda kurpes saplēsto zoli, kas nav izturējusi pirmo danci. Taču tas nemaz nav šķērslis, lai kāptu uz skatuves vēlreiz un izgrieztu kārtīgu danci, jo to varot izdarīt, tikai skanot šādai mūzikai. Abi ir «Apvedceļa» un «Dakotas» lieli fani. Pēc jauniešu domām, ļoti pieņemami, ka par piecu latu ieejas karti var atpūsties gan koncertā, gan nakts dejās.  Četratā uz koncertu un baļļuku bija ieradusies Ruģeļu ģimene no Valles. Trīs mēnešus vecajam Sandim vēl nācās palikt ratiņos un noraudzīties, kā četrgadīgā māšele Krista nododas kantri ritmiem. Māmiņa Sarmīte stāsta, ka pagastā afišu pamanījusi un, tā kā Valles pusē nekas tamlīdzīgs nenotiek, ar vīru Edgaru nolēmuši braukt uz Bausku. Ģimenei patīk arī pati pilsēta. «Divas upes, kas saplūst vienā, ir kā magnēts šai vietai. Gribētu dzīvot Bauskā, bet pagaidām nav tādu iespēju,» atklāj Sarmīte.  Pēc svētku koncerta dejas grupas «Muiža» un dīdžeja TIMM pavadībā ilga līdz četriem rītā, kad, svīstot ausmai, mājup devās pēdējie atpūtnieki.Īpaši pilskalna estrādes sezonas atklāšanas svētki šogad tika rīkoti pirmo reizi, bet ne pēdējo, sola pasākuma rīkotāji SIA «EM Light Service». Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Edgars Dubrovs ir apņēmības pilns sezonas atvēršanas svinības iedibināt kā jaunu tradīciju un ar katru gadu tās rīkot vērienīgākas. «Kopīgiem spēkiem sasniegsim Ogres estrādes līmeni,» optimistiski noteic Edgars un pieļauj, ka uz Bausku varētu tikt aicināti pazīstami Rietumeiropas mākslinieki pretstatā Ogrei, kuru iemīļojuši Krievijas izpildītāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

mg

Nevajadzētu apvainot organizātorus!Pasūtījumu desmitā datuma pasākumam veica estrāde!Šis nebija Kantrī festivāls!!!Netīrība ir pēc visiem pasākumiem(Visā Latvijā)

pirms 12 gadiem, 2008.05.15 10:41

Vides serviss

Par tŗību un kārtību pasākumos atbildīgi ir to organizētāji.
SIA,,Vides serviss" piedāvā pasākumu un koncertu rīkotājiem plašu pakalpojumu klāstu, kuru nosacīti varētu iedalīt trīs līmeņos:
1. Pilskalna parkā tiek izvietoti papildus atkritumu konteineri, kurus savāc nākamās dienas rītā.
2. Pilskalna parkā tiek izvietoti papildus konteineri un mobilās tualetes, savāc nākamās dienas rītā.
3. Pilskalna parkā tiek izvietoti gan konteineri, gan tualetes un tiek nodrošināta nepārtraukta to apkalpošana visa pasākuma laikā.
Papildus tam, atkarībā no pasākuma apmeklētāju skaita,tiek norīkoti mūsu darbinieki, kuri nepārtraukti rūpējas par tīrību pasākuma laikā - savāc izmētātos atkritumus parka teritorijā, nomaina pilnos konteinerus t.i. novērš dažu apmeklētāju kultūras līmeņa deficīta ietekmes uz vidi sekas,nodrošinot iespēju visiem pasākuma apmeklētājiem uzturēties tīrā un sakoptā vidē.
Šāda līmeņa pakalpojumus regulāri pieprasa Kantrī mūzikas festivāla organizētāji.
10.maija koncerta organizētāji pasūtija 2.līmeņa pakalpojumus - 10 atkritumu konteinerus un 3 mobilās tualetes. Šādās situācijās parka teritorijas sakopšana paliek vienīgā tur strādājošā sētnieka atbildībā, kurš protams, godprātīgi to arī līdz plkst.15.00 izdarīja.

pirms 12 gadiem, 2008.05.15 10:18

Teikšu Jums vienu..Bauska tiek skaopta tikai uz svētkiem,končiem vai kantrī...kas notiek nākamajā dienā par kārtību ir liels PO...!!!!!!!!!!SKUMJI BET TĀ ARĪ IR KA TIK UZ SVĒTKIEM TĪRS PĒC TAM PIE D....

pirms 12 gadiem, 2008.05.14 13:35

Osis

Apvedceļš ir tīrākie šlāgeristi un no kantrī tur ir maz, bet Dakota ir vietējie un kantrī paliek otrā plānā, tā kā šeit nav ne smakas no kantrī atdarināšanas. Labi, ka kāds kaut ko cenšas un rīko un nav visu laiku tikai plikas disenes, kur sīkie apdzeras un vemstās.

pirms 12 gadiem, 2008.05.13 12:47

tripak

Droši vien , ka miskastes atkal pa maz bija, tāpat kā suņu mīļiem bauskas centrā!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.12 22:44

koments

vēršos pie "Krese" 's teiktā-,ka viss esot bijis piedrazots-ne jau sētnieks atrisinās to problēmu-jāsāk katram ar sevi,bet vienai lielai daļai Bauskas iedzīvotāju ir vienalga kā izskatās mūsu Bauska...

pirms 12 gadiem, 2008.05.12 18:54

Elīna

Koncerts un balle tiešām bija forša, varēja atpūsties un izdejoties cik vien tīk :)

pirms 12 gadiem, 2008.05.12 16:49

..

koncerts bija labs! man patika... īpaši Dakota... ;)

pirms 12 gadiem, 2008.05.12 13:56

!

Tad droši vien šoreiz aizmirsis parūpēties!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.12 12:07

mg

Par sētniekiem un tīrību rūpējās Vides Serviss

pirms 12 gadiem, 2008.05.12 11:42

Ziņkārīgais

Kaut kā izskatās pēc tām bildēm, ka grib atdarināt Kantrī festivālu. Vai Ružam te nekas nav sakāms????

pirms 12 gadiem, 2008.05.11 20:18

Krese

Zaļumballe un koncerts tiešām bija labs. Tikai šodien atkal ar ciemiņiem nācās pabūt pilskalnā - viss piedrazots pudeles mētājās kur nu kurā. Varbūt par sētniekiem nebija padomāts??

pirms 12 gadiem, 2008.05.11 19:24

Vietējās ziņas