Katru nedēļu veiks testus bērnudārzu darbiniekiem

Lai laikus atklātu inficētās personas un nepieļautu «Covid-19» izplatību izglītības iestādēs un ārpus tām, no šīs nedēļas izglītības iestādēs, kas turpina darbu klātienē, regulāri jāpārbauda darbinieki, veicot rutīnas skrīningu. Testēšana ar siekalu paraugiem reizi nedēļā noritēs arī Bauskas novada pirmsskolas izglītības iestādēs, portālam apliecināja pašvaldībā.

Bauskas novada izglītības nodaļas metodiķe Baiba Šumina skaidro, ka regulāra «Covid-19» testēšana attiecas uz visiem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem – gan pedagogiem, gan tehnisko personālu – un uz Pamūšas speciālās pamatskolas darbiniekiem, jo šī iestāde darbu turpina klātienē (siekalu testus tur veic jau kopš 28. janvāra).

B. Šumina pastāstīja, ka Bauskas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes ir pasūtījušas testus. To piegāde tiek solīta nākamnedēļ. «Testiem tiks izmantots siekalu skrīnings. Atbilstoši prasībām pārbaudes tiks veiktas reizi nedēļā. Katrā iestādē ir nozīmēta par šo testu savākšanu atbildīgā persona. Testi netiks veikti personām, kas pēdējo trīs mēnešu laikā ir izslimojuši «Covid-19»,» teic B. Šumina.
Vaicājot par šīs nedēļas situāciju saistībā ar koronavīrusa izplatību Bauskas novada bērnudārzos, B. Šumina sacīja, ka karantīnā atrodas divas pirmsskolas grupas Īslīces pamatskolā. Visās citās izglītības iestādēs grupas ir atvērtas.

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pieprasījuma pirmsskolas izglītības iestādēs veikta aptauja par vakcināciju, un iegūtie dati nosūtīti pieprasītājam. Pēc B. Šuminas teiktā, pašvaldības izglītības nodaļai informācija netika atklāta.
 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas