Klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu Bauskas novadā turpinās nodrošināt «Mežavairogi» 4

Klaiņojošos dzīvniekus Bauskas novadā turpinās ķert Ķekavas novada zemnieku saimniecība «Mežavairogi», liecina pašvaldības noslēgtais iepirkums.

Bauskas novada pašvaldības iepirkumu nodaļas speciāliste Diāna Indriksone informēja, ka marta beigās zemsliekšņa iepirkumā pašvaldība noslēgusi līgumu ar Ķekavas puses zemnieku saimniecību «Mežavairogi» par klaiņojošo suņu un kaķu, kā arī apdzīvotās vietās ieklīdušu citu dzīvnieku izķeršanu Bauskas novada administratīvajā teritorijā. Līgums noslēgts uz 12 mēnešiem par kopējo summu 9074 eiro bez PVN.

Bauskas novada pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis atzina, ka novada iedzīvotāju lielā bezatbildība kaķu un suņu labturības noteikumu ievērošanā rada lielu resursu iesaistīšanu klaiņojošu dzīvnieku izķeršanā.

«Vēl joprojām pašvaldības policijai nākas saskarties ar situācijām, kad daudzi suņu īpašnieki nav reģistrējuši dzīvniekus Lauksaimniecības datu centra (LDC) dzīvnieku reģistrā, tie nav čipoti un vakcinēti pret trakumsērgu. Dzīvnieku turētāju bezatbildība pārsniedz visas iespējamās robežas,» sašutumu pauž Broņislavs Ostrovskis. 

Pēc pašvaldības policijas pieteikuma 2019. gadā «Mežavairogi» izķēra 48 suņus un 233 kaķus. Pašvaldībai tas izmaksāja 21 776 eiro. Šajā summā ieskaitīti arī bojā gājušie dzīvnieki – kaķi, suņi, putni, meža dzīvnieki –, kuru skaits nav norādīts, precizē B. Ostrovskis.

Dzīvnieku patversmes «Mežavairogi» vadītāja Danuta Priede atzīmēja, ka pēdējo gadu tendence ne tikai Bauskas novadā, bet visā Latvijā rāda, ka klaiņojošu suņu skaits samazinās. «Agrāk atpakaļ pie vecajiem saimniekiem nonāca vien 15 – 20% saimnieku četrkājaino draugu, tagad tie jau stabili ir 40%. Patversmē nonāk gan šķirnes, gan bezšķirnes dzīvnieki, pēdējo gan ir vairāk,» teic D. Priede.
Viņa atzina, ka vēl joprojām aktuāla problēma ir bezsaimnieka kaķu koloniju aprūpe, ko Bauskas novada administrācija sola risināt ar jaunajiem saistošajiem noteikumiem.

No savas puses biedrības vadītāja Bauskas novada iedzīvotājus aicina ziņot par klaiņojošiem dzīvniekiem pašvaldības policijai un nenodarboties ar pašdarbību, vietvaras likumsargiem ir pieejams mikročipu lasītājs, kas palīdz nekavējoties atrast saimniekus.
Dzīvnieku īpašniekus D. Priede aicina būt atbildīgiem un apzīmēt savus mājdzīvniekus. Viņa atgādina, ka nesterilizēts kaķis nedrīkst iziet ārpus saimnieka īpašuma, bet visiem suņiem jābūt apzīmētiem ar mikročipu un reģistrētiem LDC datubāzē.

Saskaņā ar LDC publicēto informāciju 6. maijā Bauskas novadā bija reģistrēti 2060 suņi un 67 kaķi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

tad kā tur īsti ir?

kas tos dzīvniekus novadā ķer- "Mežavairogi" vai Pašvaldības policija, jo līdz šim policijas sniegtajās atskaitēs ziņots par tik un tik klaiņojošu dzīvnieku izķeršanu?

pirms gada, 2020.05.06 10:20

pana

diez ,cik tagat jamaksaa, ja brauc pakaļ uz Mezvairogiem, peec sava cipotaa suņa!?/ gan jau ar kadi 50, vai 70 eur?!))__

pirms gada, 2020.05.11 13:12

Vietējās ziņas