Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klāt pēdējais šī gada nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) nomaksas termiņš; NĪN Bauskas novadā nomaksāts 86 procentu apmērā

Piektdiena, 15. novembris, ir pēdējais šī gada nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) nomaksas termiņš. Īpašniekiem, kuriem Bauskas novadā pieder nekustamais īpašums un kuri līdz šim termiņam nodokli nebūs samaksājuši, likumā noteiktajā kārtībā tiks aprēķināta nokavējuma nauda, piekodina Bauskas novada pašvaldības nekustamo īpašumu nodaļas nodokļu inspektore Ineta Šķirmante.
Viņa atklāj, ka no gada sākuma līdz 11. novembrim NĪN kopumā iekasēts 2 182 940 eiro, kas ir 86,4 procenti no šogad plānotā. I. Šķirmante atzīst, ka ir dažādi nodokļu maksātāji, ir tādi, kuri visu samaksā laikus, bet daļa atrodas, kas maksā tikai pēc atgādinājuma nosūtīšanas.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe uzsvēra, ka NĪN maksājumi ir vērā ņemama pašvaldības budžeta sastāvdaļa. 2019. gada budžetā plānotie ieņēmumi no NĪN  prognozēti 2 526 000 eiro apmērā, kas veido 8% no kopējiem 2019. gada plānotajiem ieņēmumiem. 

Saskaņā ar likumu «Par nekustamā īpašuma nodokli» šī gada pēdējais NĪN maksāšanas termiņš ir 15. novembris. I. Šķirmante skaidro, ja maksājums līdz paredzētajam termiņam nebūs veikts, tiks aprēķināta nokavējuma nauda – 0,05 procenti no nenomaksātās summas par katru nokavējuma dienu. Noteiktajā laikā nenomaksāto nodokli un nokavējuma naudu saskaņā ar pašvaldības lēmumu piedzen bezstrīda kārtībā atbilstīgi likumam «Par nodokļiem un nodevām» un Administratīvā procesa likumā noteiktajai administratīvā akta piespiedu izpildes kārtībai. Pirms piedziņas sākšanas personai tiek nosūtīts brīdinājums; ja tajā paredzētajā laikā un apmērā NĪN netiek samaksāts, lēmums tiek nodots piedziņai zvērinātam tiesu izpildītājam.
Bauskas novada pašvaldībā norādīja, ka komisijas maksa par NĪN netiek piemērota klientu apkalpošanas centrā un katras pārvaldes kasē. Norēķināties par NĪN iespējams arī jebkurā bankā, internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Var arī izmantot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv – tur pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija. Vienlaikus šajos portālos nodokļa maksātāji var pieteikties, lai atgādinājumu par NĪN samaksas termiņa tuvošanos saņemtu savā e-pastā, bet no portāla www.epakalpojumi.lv atgādinājumu iespējams saņemt arī mobilajā tālrunī īsziņas veidā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas