Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klausītāji atbalsta Unas Nākumas lugu 2

Bauskas kultūras centrā 29. martā notika teātra tekstu ideju konkursa «10 minūtes slavas» Zemgales kārtas lasījumi.

Sanākušie klausītāji balsojumā par labāko nosauca Unas Nākumas lugu. Viņa dzīvo Bauskas novada Brunavas pagastā. Una ieguva 70 eiro naudas balvu un maijā startēs konkursa otrajā kārtā Rīgā, kur 20 minūtes stāstīs par savu topošo lugu.

Sarīkojums bija neparasts – topošo lugu autori desmit minūtes stāstīja par savu vēl nepabeigto darbu. Interesantākās idejas autoru noteica klausītāji.

Ekspertu lomas pildīja dramaturģe Rasa Bugavičute, režisors Dmitrijs Petrenko, dramaturgs un režisors Lauris Gundars. L. Gundars uzsvēra, ka eksperti nav žūrija, viņu mērķis ir atbalstīt klausītājus un lugas autorus, uzdodot jautājumus un palīdzot dramaturgiem pilnveidot darbu.

Zemgales lasījuma uzvarētāja Una Nākuma par savu lugu stāstīja pirmā. Viņa iecerējusi radīt lugu jauniešiem. Īpašs bija varoņu runasveids un tikšanās vieta – uz jumta.

Anitas Bukovskas lugas iecere vēstīja par divu sieviešu emocijām, skatot to caur mūsdienu Latvijas ekonomiskās situācijas prizmu.

Pēc Andas Bērziņas mīlas lugas izklāsta likās, ka topošo teātra stāstu katrs sapratis pa savam un ne viens vien – ne tā, kā domājusi autore. Savukārt autors ar pseidonīmu Neretietis piedāvāja sadzīvisku lugu ar ainiņām no vienkāršo lauku ļaužu intrigām un problēmām.

Noslēgumā klausītāji atzina, ka atbilstīgi noteikumiem balsojuši par vienu stāstu, lai gan vēlētos visas šīs lugas redzēt uz skatuves. Vairākumam aizraujošākā šķita Unas Nākumas ideja. Viņa ar savu stāstu maijā iepazīstinās plašāku Rīgas publiku, ideju vērtēs vairāki teātru režisori.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas