Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kolektīvi satiekas deju priekšskatē

Saistībā ar XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks no 6. līdz 12. jūlijam Rīgā, Bauskas un Rundāles novada izglītības un kultūras iestāžu tautas deju kolektīvi 4. februārī pulcējās Īslīces kultūras namā uz priekšskati. Šoreiz bija sabraukušas 1. – 9. klašu deju kopas.

Otra priekšskate plānota 13. februārī, tajā savu gatavību deju svētkiem demonstrēs vidusskolas vecuma audzēkņi. Vārds priekšskate nozīmē ‘pirms skates’. Dejotāji savu sniegumu Latvijas mēroga žūrijas priekšā atrādīs 4. martā, kad notiks skate, kurā tad arī izraudzīsies tos deju kolektīvus, kuri būs spējīgi godam sevi parādīt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Savukārt priekšskatēs tiek atlasīti tie, kas drīkstēs kāpt uz skatuves 4. marta skatē republikas žūrijas priekšā.

«Dejošana dod prieku un enerģiju,» priekšskati iesāka deju kopu pieteicēja Vendija Volosovska, Bauskas Valsts ģimnāzijas 7.b klases skolniece. Pēc šiem vārdiem priekšskates žūrija, kurā darbojās Ligita Irbīte, Bauskas un Rundāles novada skolu tautas deju kolektīvu virsvadītāja, un Māra Bauvare, Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja un XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koordinatore Bauskas novadā, varēja sākt savu darbu.

«Izvērtējam tos, kam pērn bija trešā pakāpe, vai var laist uz lielo skati,» skaidro Ligita Irbīte, Bauskas un Rundāles novada skolu tautas deju kolektīvu virsvadītāja. Pēc priekšskates viņa portālam īsi atklāja galvenos secinājumus: «Bērni dejo ar prieku, ir labi saģērbti, vizuālais paskats ir labs. Redzēju arī kļūdas – neritmā lec, krekli izlīduši, citiem problēmas ar līdzināšanos, aizmirstas, ka ar vienādām kājām jālec.» M. Bauvare vērtē, ka horeogrāfija ir sarežģīta, mākslinieciskais līmenis esot aizvien augstāks. «Ir augusi skatuves kultūra, ir laba attieksme pret tērpu un uzlabojies tā valkāšanas veids,» tā M. Bauvare.

Pašlaik nav zināms, kas būs žūrijā 4. marta skatē. Pēc priekšskates «Bauskas Dzīvei» deju kopu virsvadītāja L. Irbīte atklāja, ka no tiem, kas pērn ieguva trešo pakāpi, tālāk netika seši kolektīvi. Pārējiem atlase nebija jāiziet. Vēl nav zināms, cik kolektīvi tiks uz lielajiem svētkiem. Dalībnieki tiks paziņoti 12. maijā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas