Komandantstundas laikā Bauskā aizturēts vīrietis par policijas automašīnas un formastērpa bojāšanu 14

Komandantstundas laikā Bauskā aizturēts kāds vīrietis, kurš pārbaudes laikā tīši sabojāja policijas dienesta automašīnu un likumsarga formastērpu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska.

Komandantstundas kontroles laikā naktī uz svētdienu, no plkst.22 līdz 5 Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju, Valsts robežsardzi un Zemessardzi pārbaudīja 5240 personas.

Gžibovska norāda, ka lielākoties iedzīvotāji uz ielas atradās attaisnojošu iemeslu dēļ, un 3958 gadījumos personām bija aizpildīti pašapliecinājumi. Tomēr konstatēti arī pārkāpumi. Preventīvi norādījumi iedzīvotājiem doti 1049 gadījumos. Tāpat saistībā ar epidemioloģisko drošības pasākumu neievērošanu sākts 541 administratīvo pārkāpumu process un sagatavoti 148 ziņojumi par administratīvo pārkāpumu sākšanu, un atkarībā no pārkāpuma smaguma lielākajai daļai personu piemēroti sodi no desmit līdz 2000 eiro.

Viņa sacīja, ka par spīti smagajai epidemioloģiskajai situācijai un drošības noteikumiem, kas ir ieviesti, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatību un glābtu cilvēku dzīvības, atsevišķas personas sestdien jau atkārtoti devās organizētā braucienā ar automašīnām. Veicot pārbaudes, tika konstatēts, ka daudzi no viņiem pārkāpj ārkārtējās situācijas ierobežojumus, braucot automašīnās kopā ar personām, kas nav no vienas mājsaimniecības.

Tāpat konstatēts, ka četras personas, kuras nesen atgriezušās no ārvalstīm ar augstu Covid-19 saslimstības rādītāju, pulcējas, neievēro pašizolāciju, kā arī nav aizpildījušas apliecinājumu "covidpass.lv". 

"Tādējādi ne tikai tika rupji pārkāptas noteiktās drošības prasības, bet apdraudēta arī citu cilvēku veselība," uzsvēra Gžibovska.

Saskarsmē ar policistiem dažas personas bija agresīvi noskaņotas, apzināti, ļaunprātīgi nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām, lai gan vairākkārtīgi tika brīdinātas, lai pārtrauc likumpārkāpumus, kā arī slēpa identitāti, tāpēc dažas personas nācās nogādāt iecirknī apstākļu noskaidrošanai.

Tāpat pārbaužu laikā tika aizturēts meklēšanā izsludināts vīrietis, kuram ar tiesas lēmumu par smaga nozieguma izdarīšanu - nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem - ir piemērots apcietinājums.

Policija aicina būt atbildīgiem rūpēs par savu un līdzcilvēku veselību un atgādina, ka komandantstundas laikā uz ielas var atrasties tikai, ja ir attaisnojošs iemesls, un aizpildīts pašapliecinājums, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam. Gadījumos, ja persona uz ielas atrodas, lai dotos uz darbu vai no tā, papildus iepriekš minētajam līdzi jābūt arī darba vai dienesta apliecībai, ja tāda ir.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Janka

2000 par komandantstundas neievērošanu+1000 par nepaklaušanos policijas prasībām+kriminālatbildība par uzbrukumu (formastērpa tīša bojāšana tā tiek traktēta) amatpersonai.
P.s. šis gadījums atkal nonācis plašsaziņas līdzekļos. Bauska kļūst arvien slavenāka :)

pirms mēneša, 2021.01.10 22:29

Mārtiņš

Mums jau Bauskā tikai viens tāds izlecējs ir pret policistiem. Gan jau tas pats Egliņš vien ir brīnumu nav.

pirms mēneša, 2021.01.11 19:11

Janka

Sveiki. Interesanti vai paši policijas darbinieki neizprovocēja arī šo konfliktu,jo strādāja visā Latvijā,bet kaut kas tāds notiek tikai Bauskā. Kā saka laimīgs tas,kurš no Bauskas aizbrauc nepiekauts.

pirms mēneša, 2021.01.11 12:09

jankam

Interesanti, vai tu patiešām esi muļķis, vai tikai izliecies?

pirms mēneša, 2021.01.11 13:36

Sveiki

Janka nav izliecies viņš ir vienkārši...

pirms mēneša, 2021.01.11 15:17

Es

Atvainojiet,bet saistībā ar Bauskas policiju ir ļoti negatīva pieredze. Diemžēl un par to provacēšanu ir jau daļa taisnības,jo zaudē cilvēcīgumu un parādās varas kāre,ambīcijas.

pirms mēneša, 2021.01.11 15:17

fakts

Ja nepārkāpsi likumus, tad tev nebūs negatīvas pieredzes.Kas pie kā vainīgs, tas arī jūtas aizvainots. Interesanti, ka visi pārkāpēji jo ļoti jau cilvēcīgi paši jūtas .

pirms mēneša, 2021.01.11 15:56

++++

Martiņam...
Zini, Tev tiešām ir taisnība par aizturēto cilvēku...
Tik nekur ziņās neparādās, ka šis puisis tika izrauts no automašīnas, kura atradās pagalmā. Nekur netiek izpausts, ka 5!!! gabali policistu netika galā ar vienu puisi. Tika saukti papildspēki. Žēl, ka no žurnālistu puses pasniegts nekorekti. Formastērps tika sabojāts aizstāvoties. Busiņš gan nedaudz cieta.
Lai tas policists, kurš sastādīja protokolu, pastāsta, kā ir, kad lieguma laikā nodarbojas ar maluzvejniecību. Visi tik godīgi....

pirms mēneša, 2021.01.12 10:36

jautājums++++

Tad jau tas cilvēks ir policijai ar savām izdarībām labi pazīstams un tā tad arī kā jau pret labu paziņu arī izturējās , vai ne? Ja cilvēciņš iet ar devīzi: ko jūs man padarīsiet un policiju provecē, tad arī rezultāts būs atbilstīgs, kā sauc, tā atskan.

pirms mēneša, 2021.01.12 11:43

Itis

Polcisti dara savu darbu un lieciet viņiem mieru.Nevienu dienu nevariet iztikt bez likuma sargiem.Kad apzagti ,kad piekauti -pirmais zvans policistiem.Ko tad sauciet ,nabadziņi,tieciet paši galā.Lai policistiem laba veselība un stipri nervi cīnoties ar likuma pārkāpējiem.

pirms mēneša, 2021.01.11 21:13

titis

Tu daudz viņus esi saucis ka zini kā viņi brauc, viepli? Man bijusi vajadzība pēc viņiem vairākos nopietnos gadījumos. Divos no trim neatbrauca vispār, kā izrādījās nevarēja atrast adresi 300m no policijas kā ari vēl kāds nezināms iemesls. Kad atbrauca tad paprasīja uzpīpēt, uzdeva divus jautājumus, nenoņemot pat pirkstu nospiedumus, un līdz šai pašai dienai tā arī ziņu nekādu nav devuši. Tu bez tādiem nevari iztikt, es kaut kā iztikšu.

pirms mēneša, 2021.01.11 22:57

Vietējās ziņas