Koncertā Bauskā izdejos tautas deju jaunradi un zelta fondu 1

Bauskas kultūras centrā sestdien, 26. janvārī, notiks ikgadējais Latvijas tautas deju ansambļu un jauniešu deju kolektīvu koncerts «Divi, divi, kas tie divi?», portālu informēja Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

Viņa atzīmēja, ka šis koncerts kļuvis par tradicionālu sadanci, kur tiekas A grupas deju kopas, bet šogad pulkam pievienosies arī trīs B grupas kolektīvi.

Sadanča galvenais mērķis ir saglabāt tradīcijas, uzturēt izveidojušos kontaktus un draudzību, priecāties par kolektīvu izpildījumu, kā arī sniegt mākslinieciski kvalitatīvu koncertu skatītājiem, skaidroja I. Lujāne.

Lielākoties koncertā uzstājas TDA «Jandāls» draugu kolektīvi, tomēr ik gadu tiek uzaicinātas deju kopas, kas Bauskā vēl nav viesojušās. Šogad pirmo reizi koncertā piedalīsies deju ansamblis «Laismeņa», TDK «Ūsiņš» un TDA «Lielupe» studija. Koncertā iesaistīsies arī TDA «Uguntiņa», TDK «Austris», TDA «Jaunība», TDK «Pūpolītis», TDA «Dardedze», TDK «Degsme» un TDA «Jandāls».

«Dejotāji atpūšas pēc aizvadītajiem Deju svētkiem, un pašlaik viņiem arī nav jāapgūst obligātais repertuārs, tāpēc šogad koncertā tiks rādītas dejas, kas pašiem patīk un kas sirdij tuvākas – par prieku sev un skatītājiem,» stāsta Tamāra Ļisovcova, TDA «Jandāls» vadītāja, koncerta organizētāja.

Viņa norāda, ka sadancī tiks izdejotas gadiem nedejotas dejas kā «Darbiņš man prieku dara», «Kad redzu tevi staigājam» un citas. Koncertā būs arī iespēja ielūkoties latviešu skatuvisko tautas deju zelta fondā, kā arī tautas deju jaunradē.Koncerta «Divi, divi, kas tie divi?» apmeklējums ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas