Koncertā Bauskā svinēs mūziķa Edvīna Zariņa 65 gadu jubileju

Šodien, 9. novembrī, Bauskas Kultūras centrā izskanēs grupas "Dakota" līdera Edvīna Zariņa 65 gadu jubilejas koncerts, kurā skanēs gan vecās un labi zināmās dziesmas, gan jauni skaņdarbi no grupas topošā albuma,  informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Una Griškeviča.

Mūziķis dzimis Rīgā, mācījies Rīgas 1.bērnu mūzikas skolā, aizrāvies arī ar hokeju, futbolu un cīņas sportu. Zariņš ģitāru sāka spēlēt vispirms skolas ansamblī, tad mācības skolā pārtrauca, strādāja rūpnīcā un spēlēja ģitāru Gunāra Freidenfelda vadītajā Tramvaju un trolejbusu pārvaldes kluba ansamblī, kas neoficiāli saukts par "Prauliem". Uzstājās 1972.gada festivālā "Liepājas dzintars". Neilgu laiku muzicēja kopā Kasparu Dimiteru un Ivaru Godmani, pamatā atskaņojot grupas "Creedence Clearwater Revival" dziesmas.

Pēc dienesta armijā Zariņš pievienojās Bauskas kultūras nama ansamblim, kas 1979.gadā Skaistkalnes zaļumballē pirmo reizi uzstājās ar nosaukumu "Dālderi". 1983.gadā grupas "Dālderi" pajuka, savukārt 1996.gadā Zariņš izveidoja kantri mūzikas grupu "Dakota", kur muzicē joprojām, piedaloties dažādos muzikālos pasākumos un festivālos.

2013.gadā Edvīnu Zariņu uzņēma Latvijas mūziķu Slavas alejā Liepājā.

"Ar tām jubilejām ir tā dīvaini. Piemēram, vai esat ievērojuši, ka "Dakotai" šogad būs 22 gadi? Man patīk šādi cipari, kas vienādi lasāmi no abiem galiem, tāda īsta pilngadība," komentēja mūziķis, piebilstot, ka koncertā tiks svinēta arī grupas "Dālderi" 40 gadu jubileja. 

Pašlaik grupā "Dakota" muzicē dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors Zariņš, Raitis Keišs, Ilvars Manfelds, Aleksandrs Šlujevs, Artūrs Palkevičs un Vīgants Murelis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas