Konkursā Bauskas mūzikas un mākslas skolas korim – zelta diploms un Mazā balva 7

Garā gada īsākā mēneša pēdējā diena bija ļoti saspringta Bauskas mūzikas un mākslas skolas (MMS) korim un diriģentēm Ingai Bukšai un Ievai Ūdrei, kā arī koncertmeistarei Evijai Bonātei. Šī diena tika pavadīta Rīgā, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), kur notika  VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss  «Lai skan…», portālu informēja Bauskas MMS direktore Anita Velmunska.

Viņa paskaidroja, ka konkursu rīko JVLMA Mūzikas pedagoģijas katedra. Baušķenieki konkursā piedalās jau piekto reizi, saņemti trīs pirmās pakāpes zelta diplomi. Arī šī uzstāšanās reize koristiem bijusi ļoti veiksmīga.

Bauskas MMS koris kopā ar konkursa organizatores Lienes Batņas diriģēto Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas kori «Via Stella» uzstājās pasākuma atklāšanā, skanēja dziesma «Uz skolu» (J. Vītols, Auseklis, diriģēja I. Bukša). Konkursa dalībnieki tika iepazīstināti ar žūriju. Tajā strādāja Guntars Prānis – J. Vītola LMA rektors, Senās mūzikas katedras profesors, ansambļa «Schola Cantorum Riga» mākslinieciskais vadītājs, Arvīds Platpers – JVLMA Kordiriģēšanas katedras asociētais profesors, vīru koru «Absolventi» un «Ķekava» diriģents, Dziesmu svētku virsdiriģents, Romāns Vanags – J. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora mākslinieciskais vadītājs, JVLMA asociētais profesors, LU sieviešu kora «Minjona» diriģents, Dziesmu svētku virsdiriģents, Ēriks Ešenvalds – komponists, JVLMA Kompozīcijas katedras docētājs, Anna Veismane – komponiste, Latvijas «Radio 3» «Klasika»» mūzikas ierakstu producente. Konkursantus vērtēja arī JVLMA studentu žūrija.

Konkursā piedalījās 23 kolektīvi no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Kori un vokālie ansambļi visas dienas garumā cīnījās par Mazo balvu (dziedātāji līdz 12 gadu vecumam) un Lielo balvu (dziedātāji līdz 19 gadu vecumam).

A. Velmunska stāsta, ka dalībniekiem bija jāizpilda trīs dziesmas: J. Vītola oriģināldziesma vai tautasdziesmas apdare, dziesma ar mūsdienu kompozīcijas elementiem un brīvas izvēles skaņdarbs «a cappella». Bauskas MMS kora izpildījumā žūrija klausījās latviešu tautasdziesmu «Kur tu skriesi, vanadziņi?», Austriņas «Maltuves dziesmu» un latviešu tautasdziesmu A. Pedeces apdarē «Maza, maza ābelīte». Sniegums bija tik pārliecinošs, ka bija jāpiedalās finālā, kur jādzied divas dziesmas bez pavadījuma. 

Uzzinot, ka koris izvirzīts cīņai par Mazo balvu, kora dziedātājas bija apņēmības pilnas un atkārtoja un «atjaunoja» vēl vienu dziesmu.

«Gatavošanās finālam nebija viegla, bet emocionālais pacēlums ļāva atrast apslēptas enerģijas rezerves, dziedātājas saprata, ka finālā nepietiks ar nošu precīzu atdziedāšanu, bet vajadzīga katra korista emocionālā atvērtība un līdzpārdzīvojums. Tas izdevās godam, diriģentes ir pārsteigtas un priecīgas par meiteņu spēju koncentrēties mērķim un rādīt visu apgūto. Šī prasme tika atalgota ar pirmās pakāpes zelta diplomu un Mazo balvu (tā ir galvenā kategorijā, kurā piedalījāmies!) un skatītāju aplausiem, kā arī žūrijas komplimentiem par izcilo skanējumu,» piedzīvoto atklāj MMS pedagoģes.

Viņas uzteic dziedātājus par profesionalitāti, izturību un arī plānošanas prasmi, jo dažas dziedātājas pat paguva konkursu savienot ar dejošanu koncertā Tīnūžos.

«Šāds kora panākums nebūtu iespējams bez vecāku un skolas vadības atbalsta gan Bauskā, gan klātienē – konkursa dienā. Paldies par to!» pateicīgas ir pedagoģes.

Piedalīšanās nākamā gada konkursā laureātiem ir liegta, bet ir gods uzstāties noslēguma koncertā, koris noteikti šo iespēju izmantos.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Sandra

Patiesībā korī dzied arī viens puisis, ja kas...

pirms gada, 2020.03.04 11:47

Mammīte

Vislielākais paldies skolotājiem un pedagogiem par ieguldīto darbu un izturību

pirms gada, 2020.03.04 19:34

Vietējās ziņas