Konkursā «Gada skolēns» uzvar divas baušķenieces 12

Caur ķiršu un ābeļu baltajām kupenām vakar, 8. maijā, Rundāles pilī bija ieradušies Bauskas rajona talantīgākie, gudrākie, darbīgākie un radošākie skolēni.Jau devīto pavasari mūspusē tiek nosaukti konkursa «Gada skolēns» uzvarētāji. Par labāko šogad pamatskolu grupā atzīta Bauskas pamatskolas 9. klases skolniece Ginta Bērziņa, vidusskolēnu konkurencē pārākā bija pilsētas 1. vidusskolas 12. klases audzēkne Sabīne Kalderauska.Klusībā cerējušas, īkšķus saspiestās dūrēs turējušas par uzvaru, saviļņotas savas domas tūlīt pēc pasākuma «Bauskas Dzīvei» uzticēja Ginta un Sabīne. Ginta panākumu atslēgu kaldinājusi kopīgi ar mammu, skolotājiem, liels nopelns bijis arī pašai. Turpmākais ceļš jaunietei arī zināms. Ginta paguvusi iestāties Rīgas 1. valsts ģimnāzijā. Liels gandarījums par meitas sasniegumiem ir arī Gintas mammai Ingai Bērziņai. «Ļoti centīga un mērķtiecīga. Ja kaut ko sāk, tad dara to ar maksimālu atdevi,» savu atvasi raksturo Inga. Savs vārds ir sakāms arī Gintas klases audzinātājai Dinai Ālmanei: «Šopavasar Ginta uzplaukusi kā zieds, smēlusies spēku ģimenē un sevī. Cītīga, atklāta, uzņēmīga - dzīvē ļoti daudz sasniegs, un mēs par viņu vēl dzirdēsim.»Pozitīvu emociju birums bija pārņēmis arī Sabīni Kalderausku. Sākot sarunu, meitenes balss vēl nedaudz ietrīsējās, bet acīs rotaļājās prieka asaras. Uztraukums esot bijis pārāk liels, taču tas bijis to vērts. Sabīne uzskata, ka šāds konkurss noteikti ir vajadzīgs. Tas ceļot pašapziņu, kā arī palīdzot sevi pilnveidot. Mēneša beigās viņai jau pirmais eksāmens, tālāk nodomājusi studēt Vidzemes augstskolā. Mācību iestādi izvēlējusies apzināti, jo nav gribējusi iejukt lielpilsētas dzīlēs, bet gan saglabāt atmiņas par mazpilsētas šarmu. Klases audzinātāja Silvija Dubulte vislielāko paldies sacīja Sabīnes mammai, kura jau meitas šūpulī ielikusi tikumus. «Izcili mācījusies, bijusi līdere, balsts man pašai un arī klasesbiedriem grūtā brīdī. Savu brīvo laiku lieliski piepildījusi ar savām interesēm. Tagad var tiekties pretī augstākām virsotnēm,» lepni par savu audzināmo sacīja Silvija Dubulte. «Malacīte man viņa ir,» sirsnīgi noteica Sabīnes mamma Ināra un turpat Rundāles pils gaitenī samīļoja meitu.Konkursa žūrijas priekšsēdētāja Dzintra Skurba atzina, ka dalībnieki ir kļuvuši pārliecinātāki un pašapzinīgāki: «Nedrošība zūd, bet pārliecība aug augumā. Bērni tik tiešām mainās.» Pasākuma vadītāja Vecumnieku vidusskolas direktores vietniece Ingrīda Segliņa sacīja, ka šis konkursa gads ir īpašs - mūsu valsts sagaida 90. gadadienu. «Arī audzēkņi, kuri ir kļuvuši par konkursa «Gada skolēns» laureātiem, ir īpaši, viņu panākumi ir dāvana Latvijai.»

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Sabīne

Paldies liels visiem atbalstītājiem! :)
Un paldies šī konkursa rīkotājiem!

pirms 12 gadiem, 2008.05.10 19:13

skolotāja

Apsveicu jauko meiteni Sabīni ar uzvaru visas 19. marta matemātikas komandas vārdā! Veiksmi Tev!

pirms 12 gadiem, 2008.05.10 18:57

Līga

Nu, apskatiet bilžu galeriju, tur viss rakstīts! Lai veicās jauniešiem!

pirms 12 gadiem, 2008.05.10 08:59

Sabīne labākā, arī viņas mamma labākā, ne velti tāda meita. Sumināta mamma un sabīnes skolotāji!

pirms 12 gadiem, 2008.05.09 20:30

Latviete

@jaffa - skolniece - neviens neapstrīd to, ka šādi jaunieši noteikti ir, tikai viņi sēž savos pagastos un nekur tālāk pasaulē nerādās. Aktīvs jaunietis nav tāds, kuram ir daudz draugu un kurš piedalās visos tusiņos, bet gan tāds, kurš mācības skolā lieliski prot apvienot ar ārpusstundu dzīvi, izglīto apkārtējos, organizē pasākumus un konkursus, ir atraktīvs, bet tajā pašā laikā pieklājīgs.
Pagājušajā gadā pati piedalījos šajā, manuprāt, brīnišķīgajā konkursā, un secinājums ir viens == rajona izglītības pārvaldei ir jāturpina šī konkursa tradīcija, jo tas tiešām skolēniem ir liels stimuls mācīties, censties un darīt labas lietas!

pirms 12 gadiem, 2008.05.09 19:15

Krese

Nu loģiski nākamgad pašvaldību vēlēšanas un būs novadi nebūs vairs Rajona Padomes, tāpēc pasākumam arī gals klāt.

pirms 12 gadiem, 2008.05.09 15:13

aakaa

Jā! Prieks, ka ir šāds pasākums, bet vakar konkursa noslēguma pasākuma aikulisēs tika runāts par to, ka šī gada konkurss ir pēdējais..Varbūt kāds zina ko vairāk?

pirms 12 gadiem, 2008.05.09 15:08

jaffa - skolniece

vai tad tikai pilsētā ir daudz jauniešu, kas šo titulu pelnījuši??? vakardienas pasākums bija rajona mēroga!! ne tikai pilsētā, bet arī rajonā ir daudz talantīgu un aktīvu jauniešu!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.09 13:54

Skolniece

Šis patiešām ir skaists un vērtīgs konkurss. Pozitīvas atmiņas paliek gan pašiem konkursa dalībniekiem, gan viņu pedagogiem, gan vecākiem.
Vēl daudz, daudz gadus "Gada skolēnam"- pilsētā ir patiešām daudz jauniešu, kas šo titulu būtu pelnījuši!

pirms 12 gadiem, 2008.05.09 13:50

Vietējās ziņas