Konkursa «Garā pupa» darbus skatīt aicina Svitenes pils

Rundāles novada Svitenes pils zālē otrdien, 24. novembrī, pulksten 14.30 ikviens interesents tiek gaidīts vizuālās mākslas konkursa «Garā pupa» noslēguma sarīkojumā un izstādes atklāšanā.

Kā informē Rundāles novada domē, pasākumā paredzēts Svitenes skolas un Rundāles mūzikas skolas audzēkņu koncerts, konkursa dalībnieku apbalvošana, kā arī konkursantu un gleznotājas Īras Rozentāles darbu izstāde.

«Ļoti ceru, ka ieradīsies uzaicinātie cilvēki un izstādes atklāšana izvērtīsies par nopietnu sarunu, varbūt pat diskusiju par Svitenes pils nākotnes vīziju. Kādreiz pilī atradās vērā ņemama gleznu kolekcija, arī Aivazovska marīnas un itāliešu vecmeistaru darbi te bija. Tagad te darbojas Rundāles mākslas skola, kā arī Rundāles mākslas studija. Nākotnē Svitenes pils otrajā stāvā varētu eksponēt Rundāles novada mākslas darbu kolekciju, bet pirmajā stāvā varētu iekārtot muzeju, ko jau veido Gunta Novika, kafejnīcu, vēl citas idejas varētu būt,» savu nākotnes redzējumu «Bauskas Dzīvei» atklāj gleznotāja Īra Rozentāle.

Rundāles novada kultūras nodaļas vadītāja Sandra Kerēvica iepriekš informējusi, ka novadā tika izsludināts gleznojumu konkurss «Garā pupa». Garā pupa ir simbols tam, kā tautas pasakām raksturīgā fantāzijas izmantošana un kopīgs māksliniecisks radošums palīdz topošai personībai pakāpties augstāk un augstāk, tādējādi izkopjot savu talantu.

Sandra Kerēvica kopā ar Rundāles novada mākslas studijas vadītāju Īru Rozentāli aicināja bērnus un jauniešus līdz 18 gadu vecumam aktīvi iesaistīties, iesniedzot savus darbus. Gleznas darinātas guaša, akrila, pasteļa, akvareļa un jauktajās tehnikās. Kā jau konkursa nosaukums norāda, varēja gleznot «Garās pupas» vai citas latviešu tautas pasakas ilustrācijas. Kas no tā iznācis, varēs skatīt un vērtēt 24. novembrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas