Konkursā «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» Zemgales reģionā pašlaik viens no līderiem ir Iecavas novads 4

Līdz 4. novembrim turpinās iedzīvotāju balsošana Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras rīkotā konkursa «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» pirmajā kārtā. Rezultāti līdz 29. oktobrim liecina, ka Zemgales plānošanas reģionā vadībā ir Ozolnieku, Iecavas, Kokneses, Viesītes un Salas novada pašvaldības, portālu informē Ilze Vārpiņa, VARAM Reģionālās politikas departamenta vecākā eksperte.

Vietnē www.vietagimenei.lv ir jauninājums – ikviens var aplūkot informāciju ar balsojuma starprezultātiem un uzzināt līderus. Vēl līdz 4. novembrim iedzīvotāji var nobalsot un sniegt viedokli par, viņuprāt, draudzīgākajām pašvaldībām ģimenēm ar bērniem Latvijā. Lai to izdarītu, jāatver tīmekļvietne www.vietagimenei.lv, jāautorizējas ar sociālo tīklu kontu vai e-pastu, uz kuru kā atļauja tiek nosūtīta saite balsošanai. Savu balsi var piešķirt vienai līdz trim pašvaldībām. Starprezultāti turpat interneta vietnes sākumlapā ikvienam pieejami arī pirms balsojuma veikšanas. Rezultāti tiek atjaunoti ik pēc desmit minūtēm. Video ar konkursa starprezultātiem pieejami: ej.uz/balsojuma_starprezultati.

Pašlaik norisinās konkursa pirmā kārta, kurā tiek izvērtēti pašvaldību iesniegtie administratīvie dati (60% no 1. kārtas vērtējuma), dzimstības dati (10% no 1. kārtas vērtējuma), kā arī tiek ņemts vērā iedzīvotāju individuālais vērtējums – balsojums (20% no 1. kārtas vērtējuma) un pašvaldību līdzdalība konkursa informatīvajā kampaņā (10% no 1. kārtas vērtējuma).

Šogad konkurss norit trīs kārtās, vērtēšana tiek veikta piecās pašvaldību grupās – plānošanas reģionos Kurzemē, Latgalē, Rīgā, Vidzemē un Zemgalē, atgādina I. Vārpiņa.
Konkursa rezultāti tiks paziņoti 16. decembrī svinīgā sarīkojumā. Kopējais balvu fonds pašvaldībām ir 115 000 eiro, piešķirtās naudas balvas būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020. gadā.   

Konkurss «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība» norisinās jau trešo gadu, un tā mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm, uzsver I. Vārpiņa. Tīmekļvietnē  www.vietagimenei.lv ikviens var iepazīties ar pašvaldību sniegto informāciju par to daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem. Vairāk informācijas par konkursu vietnē www.vietagimenei.lv.


Konkursu atbalsta: plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā «Omniva», ģimenes uzņēmums «ViKrEm», Latvijas vecāku organizācija «mammamuntetiem.lv», CSDD Rīgas motormuzejs, Atsaucīgo māmiņu forums, mīlētākais saldumu zīmols «Laima», bērnu rotaļu laukumu izgatavotājs SIA «Jūrmalas mežaparki», mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējs «Tele2».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Janis

Drīz labās ziņas par Iecavas novadu izzudīs. Pievienos Bauskai, tad presē būs tikai lielā Bauskas novada skandāli par naudas izlietošanu :)

pirms gada, 2019.10.30 14:00

prātnieks

Ja novada naudu iegulda bērnudārzos ( mūsu nākotnē) - tad var arī līderos. Citur tikai megaprojektos kosmosa pētīšanā - atvainojos apkures pētīšanā Ēģiptē ( tas pašiem sev un par pārējiem tur kaut kur nomalēs - pat nepamanīs...

pirms gada, 2019.10.31 07:22

P

Ausij tīkamāks-Iecavas pagasts.Novadi ir četri,būs 5-Sēlija.

pirms gada, 2019.10.31 11:29

Vietējās ziņas