Konkursa «Laukiem būt!» finālā startēs mūspuses jaunieši 1

Konkursa «Laukiem būt!» reģionālajā atlasē starp finālistiem iekļuvis viens Rundāles novada jauniešu projekts, informē Lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāve Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

Valsts vidienes reģionā viens no septiņiem finālistiem ir Rundāles novada jauno uzņēmēju Arnolda Auzas un Sintijas Pakalnes projekts par auto restaurēšanas un remonta servisa «RARF» izveidi.

Līdz ar vēl 16 jauno lauku uzņēmēju projektiem no rietumu, austrumu un ziemeļu reģiona viņi sacentīsies, lai būtu to 11 labāko skaitā, kuri saņems starta finansējumu savam uzņēmumam.

Jau vēstīts, ka jaunieši pirms projektu sagatavošanas piedalījās mācībās, rodot idejas jaunu uzņēmumu veidošanai. Mūspusē mācībās Saulaines profesionālajā vidusskolā un tuvējās apkaimes uzņēmumos piedalījās Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novada jaunieši.

LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja Inita Krivašonoka vērtē, ka konkursa trešajā norises gadā jaunieši kļuvuši pārliecinātāki par savu projektu izdošanos. Šogad vairāk iesniegti kokapstrādes projekti. 2013. gadā dominēja pārtikas pārstrāde, pērn – pasākumu rīkošana un apģērbu ražošana.

Konkursā «Laukiem būt!» piedalās dažādu reģionu jaunieši ar savām biznesa idejām. Projektu vērtētāji pēc reģionālās atlases secinājuši, ka jaunieši daudz labāk apguvuši prezentācijas prasmes, vairs nelasa uzrakstītu tekstu, bet ar aizrautību un pārliecību prot stāstīt par savām iecerēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ludmila Knoka

Prieks par aktīviem jauniešiem laukos! Informācijai - Arnolds Auza ir Rundāles novada jaunietis.

pirms 5 gadiem, 2015.10.20 11:34

Vietējās ziņas