Konkursā «Mūsu mazais pārgājiens» uzvar Vecumnieku vidusskolas 4. a klase 2

Jau par tradīciju kļuvušajā konkursā «Mūsu mazais pārgājiens» piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi, kuri veica izpēti par bērzu. Konkursā 1.-4. klašu grupā pirmo vietu ieguvusi Vecumnieku vidusskolas 4. a klase, portālu informēja Zemkopības ministrijā.

Lai piedalītos konkursā, bija jāveic literatūras un informācijas avotu izpēte par bērzu Latvijā un pasaulē. Tāpat bija jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā un jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā veidā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.), stāsta organizatoru pārstāve Rūta Rudzīte.

Konkursa komisija, kurā bija pārstāvji no Valsts izglītības satura centra, Zemkopības ministrijas, AS «Latvijas Valsts meži», Latvijas Kokrūpniecības federācijas un AS «Latvijas finieris» un publicists Ēriks Hānbergs, pateicas visiem konkursa dalībniekiem par dalību konkursā un skolotājiem par spēju mudināt ieraudzīt un izzināt.

Konkursa komisijas priekšsēdētājs, publicists Ēriks Hānbergs saka: «Konkurss joprojām, jau trīspadsmito gadu, turas ieinteresētā spraigumā. Piedalās skolas, klases, pulciņi, interešu kopas. Iepriecina pārgājienos un izbraukumos redzētā un dzirdētā atstāstu žanriskā daudzveidība, fotosižeti, zīmējumi un lietišķības. Paldies visiem skolotājiem, skolu vadītājiem, pulciņu un interešu kopu koordinatoriem par rosinājumiem iesaistīties konkursā. Patīkami, ka interese par mežu, mežsaimniecību un kokapstrādi neatslābst, bet rosina vēl vispusīgāk un padziļinātāk turpināt lūkojumus.»

Iepriekšējos gados konkursa dalībnieki apzināja Latvijas mežā sastopamās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, iepazinās ar koksnes izmantošanas veidiem un ieguva plašākas zināšanas par meža nozari un tās nozīmi tautsaimniecībā. Tāpat dalība konkursā veicināja izpratni par klimata izmaiņām Latvijā un pasaulē un meža nozares devumu klimata izmaiņu mazināšanā un meža daudzveidīgajām bagātībām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas