Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursa «Tauriņu balsis» reģionālajai skatei izvirza Iecavas un Bauskas skolas mazos koristus 1

Skanīgi un koši Bauskas kultūras centrā izskanēja vairāk nekā divi desmiti kompozīciju sākumklašu koru izpildījumā. Konkursa «Tauriņu balsis» novadu skatē trešdien, 6. aprīlī, piedalījās dziedātāji no Bauskas, Iecavas un Rundāles novada.

Izvērtējot mazo dziedātāju sniegumu, žūrija aicināja pēc nedēļas doties uz reģionālo skati Iecavas vidusskolas un Bauskas pilsētas pamatskolas koristus. «Skolēni, arī pedagogi bija centušies, apgūstot repertuāru. Bērnu balsis skanēja labi, taču nosaukt kādu īpašu virsotni nevaru. Tādēļ žūrija akurāti skaitīja iegūtos punktus par katru disciplīnu un reģiona skatei izvirzīja Iecavas un pilsētas pamatskolas korus,» tā sniegumu vērtē žūrijas komisijas locekle, mūzikas pasniedzēja Ināra Grēniņa.

Pieredzējusī pedagoģe norāda, ka grūtības daudziem sagādāja obligātā dziesma, kura bija jāizvēlas no krājuma «Tauriņu balsis». Atzinīgus vārdus viņa velta Pilsrundāles dziedātājiem, par atraktivitāti uzteic Bauskas sākumskolas kori, kuram diemžēl izpildījuma skaļums pārņēma vokālo skanējumu. «Bērni dzied, viņiem tas patīk, un tas ir galvenais,» rezumē I. Grēniņa.

Ar Iecavas mazajiem dziedātājiem «Bauskas Dzīve» aprunājās pirms uzstāšanās. «Es neesmu nobijusies, tikai nedaudz satraucos, lai viss skanētu, kā nākas,» atzīst 2. klases skolniece Santa Upelniece. Nellija Rabcēviča no 4. klases piebilst, ka patīk dziedāt un uzstāties koncertos. Savukārt otrklasniece Vendija Osemļaka teic, ka ar lielu prieku divreiz nedēļā apmeklē kora nodarbības. Viņai šķiet, ka konkursam viss kolektīvs ir labi sagatavojies.

Iecavas vidusskolas mūzikas pasniedzēja Milita Pīlādze atzīst, ka bērniem ir labas balsis, viņi ir talantīgi, dziedāt patīk, apgūt repertuāru nav grūti. Taču vissarežģītākais darbā ar sākumklašu audzēkņiem ir spēt noturēt viņu uzmanību. «Šī ir pavisam cita paaudze, kurai uzmanību kaut kam piesaistīt ilgāku laiku ir grūti. Tādēļ ar bērniem jāmeklē citas darba metodes,» skaidro M. Pīlādze.

Bauskas sākumskolas koris tikko bija izpildījis trīs kompozīcijas, un «Bauskas Dzīve» lūdza divus dziedātājus paust savu viedokli. «Man šķiet, visu izdarījām, kā pienākas. Sākumā dziesmas bija grūtāk iemācīties, bet tagad skanēja labi,» tā domā 2. klases audzēknis Mārcis Bīriņš. Viņa klasesbiedrs Ralfs Šķirpo piebilst, ka dalība skolas korī ir ļoti jauka lieta. Var trenēt balsi, iemācīties jaunas dziesmas. «Par dziedātāju es nedomāju kļūt, taču dziedāšana varētu būt man jauks vaļasprieks,» atklāj R. Šķirpo.

Savu audzēkņu dziedātprieku uzteic Pilsrundāles vidusskolas mūzikas pasniedzēja un kora vadītāja Irēna Saltā: «Bērniem ir liela vēlēšanās dziedāt, viņi ieinteresēti ierodas uz kora nodarbībām. Skolotājs nedrīkst ar nepamatotiem pārmetumiem, ar nesamērīgu stingrību iznīdēt dziedātprieku jaunāko klašu skolēnos. Tad mums būs skanīgi arī vidējā un vecākā posma kori.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Niks

VISI koristi no visiem koriem bijāt lieli malači!
Tā turpināt!

pirms 3 gadiem, 2016.04.08 22:58

Vietējās ziņas