Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursā «Ziemassvētku kauss» vērtē dejotprasmi un sportiskumu 3

Jauniešu deju kopas sarīkojumā «Ziemassvētku kauss» rādījušas teicamu sniegumu, pauž 7. decembrī Bauskas novada Īslīces kultūras namā notikušā konkursa žūrija.

Konkursā līdz ar jauniešiem no Rīgas, Jelgavas, Saldus, Priekuļiem, Daugavpils, Elejas, Tērvetes, Jaunjelgavas, Krustpils, Tukuma, Jēkabpils piedalījās kolektīvi no Bauskas, Iecavas un Rundāles novada.

Deju apriņķa virsvadītāja Guna Trukšāne pauda gandarījumu par kopu sniegumu. Priecē tas, ka dejotāju skaits un izpildījuma kvalitāte nav kritušies pēc aizejošā gada svarīgākā notikuma – Dziesmu un deju svētkiem. Tas rada pārliecību par dejotprieka pārmantojamību, sacīja virsvadītāja.

«Ziemassvētku kausa» īpatnība ir tāda, ka te vērtē gan deju sniegumu, gan kopas dalībnieku panākumus sportiskajās aktivitātēs. Deju kolektīvs «Skalbe» no Latvijas Lauksaimniecības universitātes vairākus gadus saņēma augstu žūrijas vērtējumu par dejošanu, taču nepaveicās sportā. Šogad beidzot Jelgavas studenti sakopoja spēkus abās disciplīnās un ieguva ceļojošo kausu.

Sacensību dalībnieki atzinīgi vērtē konkursa formātu. Matīss Podnieks no Tērvetes apliecināja, ka dejas un sporta apvienojums rada šī pasākuma īpašo pievilcību.

Elejas vidusskolas 11. klases audzēkne Dita Lielcepure konkursā Īslīcē piedalījās pirmo reizi un bija gandarīta par notikumu daudzveidību. «Jautra bija mākslīgās govs slaukšana, lai gan ar īsto gotiņu man tā lieta iet labāk,» smejot noteica jauniete.

Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknis Reinis Pavilons «Bauskas Dzīvei» atzina, ka uzstāties konkursā un koncertā ir divas dažādas lietas: «Koncertā dejošana ir prieks, jautri ir visiem būt kopā. Taču uzstāšanās žūrijas priekšā ir pavisam cita atbildība. Man šķiet, ka mēs šodien nodejojām labi, neko būtisku nesajaucām.»

Pozitīvas atsauksmes par audzēkņu sniegumu pauda «Bauskas Dzīves» uzrunātās deju kopu vadītājas. Tamāra Lisovcova par kolektīva «Odziņa» izpildīto «Ābrama polku» teic, ka tā esot grūta deja, jo Zemgales jauniešiem nav viegli sniegumā atklāt latgaliešu raksturu. «Viņi centās, neko nesajauca, par to prieks,» vērtē T. Lisovcova.

Ilze Ponomarjova aiz skatuves dejoja līdzi Īslīces vidusskolas jauniešiem, kad viņi uz skatuves izpildīja deju «Es noaudu zvaigžņu segu.» «Bauskas Dzīvei» viņa stāsta, ka tā ir gara, grūta deja, kurā ne tik būtiski ir deju soļi, bet gan izpildītāju emocijas. Viņai piekrīt skolotāja no Vecsaules Ināra Grēniņa. Stalta stāja, smaids sejā, drošs solis – tās ir dejotāju īpašības, ko var izkopt vairāku gadu garumā. Tādēļ ir svarīgi, lai tautas dejas bērni apgūtu jau skolas gados. Tad viņiem tās padosies arī vēlāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Fane

Labais!!! Prieks par LLU studentiem!!! Sveiciens "Skalbei"!

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 21:42

Auzān !

Kas tas tāds *deju apriņķis* ? Ja zini,tad neturi sveci zem pūra un padalies zināšanā arī ar citiem. Bet varbūt kārtējais aplamskricelējums?

pirms 6 gadiem, 2013.12.11 19:08

...

Kāpēc starp visām nosauktajām pilsētām nav minēta arī Ventspils? Jo JDK "Strautuguns" arī piedalījās šājā Ziemassvētku kausā, bet par viņiem ir aizmirsts. Interesanti kāpēc tā?

pirms 6 gadiem, 2013.12.14 17:24

Vietējās ziņas