Kopā ar arboristu izzina Iecavas parku un papildina tā stādījumus

Iecavas parkā sestdien, 19. septembrī, ap 30 cilvēku piedalījās Eiropas kultūras mantojuma dienas sarīkojumā, kurā varēja izzināt parka vērtības un papildināt stādījumus.

Arborists Gvido Leiburgs aizraujoši aprakstīja pērn notikušo dendroloģisko izpēti. Dalībnieki kopīgi iestādīja 12 kokus, ko bija sarūpējusi novada dārzniece Sarmīte Avota.

Pie vairāk nekā desmit kokiem tika piestiprinātas plāksnītes ar nosaukumiem, stāsta notikuma rīkotāja Gita Kravala no biedrības «RaDam». Uzrakstus 20 gadus sataupījusi dārzniece Daina Rudzīte, kura bija galvenā parka kopēja. «Koka plāksnītes savulaik izgatavoja Zālītes skolas pedagogi, taču nepaguvām tās uzlikt, kad sākās laiku maiņa,» stāsta D. Rudzīte, «daži koki kopš tā laika jau ir nebūtībā, bet lielākā daļa nosaukumu tagad ir savā īstajā vietā. Kokus pārbaudījām kopā ar arboristu, un plāksnītes piestiprinājām acu augstumā ar nagliņu, jo šādu vietu koks augot aizpilda.»

D. Rudzīte arborista pētījumā atradusi arī ko jaunu, proti, izrādījies, ka bojāgājušais koks, kas uzskatīts par dižskābardi, tomēr ir vīksna. «Man ir liels prieks un gandarījums, ka tagad neviens vairs nav jāpārliecina par Iecavas parka vērtību,» saka pieredzējusī dārzkope.

Pasākumu atbalstīja arī biedrība «Arhīvs» un pašvaldība. Piedalījās Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas speciālistes Elvīra Mantrova un Mārīte Putniņa, kuras uzteica Iecavas parkā saglabāto vēsturisko ainavu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas