Kopš ārkārtas stāvokļa noteikšanas Bauskā reģistrētas 9 laulības

Arī stingro ierobežojumu laikā, kas saistīti ar «Covid-19» izplatības ierobežošanu, svarīgi notikumi ļaužu personiskajā dzīvē turpinās – tiek noslēgtas laulības, dzimst bērni un cilvēki dodas aizsaulē.

Visu pašvaldību dzimtsarakstu nodaļās ierastā apmeklētāju pieņemšana ir pārtraukta, bet pakalpojumi joprojām tiek sniegti. Bauskas dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Sandra Kolberga pastāstīja, ka iepriekš plānotās laulību reģistrācijas notiek; kopš ārkārtas stāvokļa noteikšanas reģistrētas 9 laulības. Tikai vienas kāzas, kas bija iecerētas zīmīgā datumā – 1. aprīlī, pārceltas uz vēlāku laiku.

Laulību reģistrācija pašlaik notiek, piedaloties tikai laulājamiem un vēl diviem lieciniekiem. Ir gādāts, lai, ieejot telpā, būtu pieejams dezinfekcijas šķīdums. Roku dezinfekcija ir obligāta, bet uzvilkt gumijas cimdus un lietot sejas maskas nepieprasa; arī laulātāja nelieto aizsargmasku un cimdus, atklāja S. Kolberga. Tāpat kā iepriekš, laulību ceremonijai var izvēlēties norises telpu – Rātsnama zāli vai kabineta telpu. Kā zālē, tā arī kabinetā ir pietiekoši vietas, lai ievērotu divu metru attālumu gan starp laulību reģistrētājas galdu un jauno pāri, gan lieciniekiem. Taču jaunajam pārim savā starpā netiek prasīts ievērot distanci.

Lai gan noteikts, ka laulību ceremonijas vietā pašlaik izpildāma vien juridiska laulību fakta reģistrācija, katram pārim veltītie sirsnīgi vēlējuma vārdi neizpaliek. Pēc pasākuma rūpīgi tiek dezinficētas izmantotās virsmas.

S. Kolberga prognozē, ka sakarā ar ārkārtas situācijas pagarināšanu, aprīļa beigās var tikt atceltas un pārceltas dažas plānotās laulību noslēgšanas. Visi pieteikušies ir brīdināti, kādos apstākļos pašlaik iespējama laulību reģistrācijas norise. Aprīļa beigās ir plānotas divas laulības, kuru pāros ir laulājamie no Vācijas un Anglijas – visticamāk, viņi nevarēs ierasties. Maija sākumā paredzēta viena izbraukuma laulības ceremonija, kuras norisē rīkotāji bija iecerējuši ielūgt teju simt viesu, visticamāk, ka arī tā reģistrācija tiks pārcelta uz vēlāku laiku, pauda speciāliste.

Dzimtsarakstu nodaļas durvis gan ir slēgtas, taču nodaļa apkalpo klientus, lai noformētu arī dzimšanas un miršanas apliecinošos dokumentus. S. Kolberga pastāstīja, ka pie durvīm ir norādīts telefona numurs, uz kuru piezvanot, klients tiek aicināts vestibilā; tur darbinieks paņem dokumentus un tur arī cilvēki sagaida noformētos aktus un parakstās.

Bauskas novada dzimtsarakstu nodaļa pieņem elektroniskus laulību pieteikumus, tas gan attiecas tikai uz Latvijas pilsoņiem. Tāpat arī turpina izsniegt izziņas un atkārtotus dokumentus, klientiem elektroniski parakstot iesniegumu interneta vietnē www.latvija.lv. Savukārt tiem, kas vēlas mainīt vārdus un uzvārdus, jāgaida līdz ārkārtas situācijas beigām, jo šādām vajadzībām nav iespējams elektroniski iesniegt iesniegumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas