Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kori gatavojas olimpiādei 7

Bauskas koru apriņķa dziedātāji svētdien, 30. martā, Bauskas kultūras centrā apliecināja gatavību Pasaules koru olimpiādei. Piedalījās Bauskas, Rundāles un Iecavas novada kori.

Šogad koriem nav skates, tāpēc dziedātāji bija aicināti gluži vienkārši gatavoties koncertam, portālam uzsvēra Bauskas koru apriņķa virsvadītājs Uģis Matvejs.

Sākumam bija sagatavots pārsteigums – klausītāju priekšā stājās visu koru vīri, kopā nodziedot himnisko «Mūžu mūžos būs dziesma», ko savulaik vīru korim «Gaudeamus» dāvājuši komponists Valters Kaminskis un dzejnieks Imants Ziedonis. Sulīgo dziedājumu klausītāji novērtēja ar ovācijām, atceroties, ka mūspusē savulaik bijuši vairāki vīru kori. 

Savukārt sievas apvienoja spēkus Oļģerta Grāvīša apdarinātajā latviešu tautasdziesmā «Rozēm kaisu istabiņu». Abas šīs dziesmas 13. jūlijā skanēs Pasaules koru olimpiādes lielkoncertā Mežaparkā, kur dziedātāji no dažādām pasaules valstīm gūs priekšstatu par Vispārējo latviešu dziesmu svētku tradīciju.

Varēja dziedāt to, kas patīk, tomēr sieviešu koru «Runda», «Skalve», jaukto koru «Kamarde», «Grectāle» un «Mēmele» skanējumā nebija noslēpjams uztraukums. Dziedātāji nespēja atraut acis no notīm, brīžiem zaudējot melodijas tonalitāti.

Spēcīgāka kļuvusi «Dzīle», ko papildinājuši dalībnieki ar labām balsīm un muzikalitāti. Viņi iestudējuši R. Genē parodiju par operas tēmu «Itāļu salāti», kas ir gana piņķerīga amatierkorim.

Īstu meistarklasi koncertā sniedza «Mežotne», ļaujot izbaudīt skaņdarbus ar kuriem dziedātāji gatavojas startēt Pasaules koru olimpiādes atklātajā konkursā. Tajā skanēs mūsu tautasdziesmas «Spēlē, spēlmani!» Emiļa Melngaiļa apdarē, «Tek saulīte tecēdama» Jēkaba Graubiņa apdarē, «Aizej, lietiņ’!» Ilonas Rupaines apdarē un «Seši mazi bundzinieki» Ērika Ešenvalda apdarē.

Vasarā Emiļa Melngaiļa 140. gadu jubilejas pasākumos piedalīsies jauktie kori «Iecava» un «Četri vēji», kas svētdienas koncertā kopā nodziedāja jubilāra apdarinātās tautasdziesmas «Cekulaina zīle dzied» un «Saulīt vēlu vakarā», kā arī «Ai, zaļā līdaciņa!» Tālivalža Ķeniņa apdarē un Jāņa Kalniņa «Kurš putniņš dzied tik koši?». Abu koru kopskanējums atgādināja laiku pagājušajā gadsimta vidū, kad dziedošajos kolektīvos bija ap simt dalībnieku.

Koncerta beigās kopkoris atskaņoja E. Dārziņa «Mēness starus stīgo», kurā gribējās vairāk dzidrā, klusā trausluma, kas ir raksturīgs šai dziesmai. Kori parādīja, ka mācās Pasaules koru šī gada olimpiādes himnu – Ērika Ešenvalda «My Song» ar Rabindranata Tagores vārdiem angļu valodā.

Bauskas novada kultūras centrs pateicās dziedātājiem un diriģentiem Mārītei Jonkus, Ingrīdai Zemļinskai, Lindai Matvejai, Eināram Redbergam, Vitoldam Rijniekam, Jānim Rotšteinam, Jānim Āboliņam un koru apriņķa virsvadītājam Uģim Matvejam.   

Pievieno komentāru

Komentāri 7

!!!

Žēl ka nevarēja neviens no redakcijas darbiniekime atnākt uz koncertu būtu jaunas bildes vismaz ieliktas!!!

pirms 6 gadiem, 2014.03.31 20:13

Ha!

Ja kāds iedomājas, ka krēslainajā tautas nama zālē var uztaisīt labas bildes, lai nāk un to dara!

pirms 6 gadiem, 2014.04.01 10:04

Nu gan

Muižniece par tāāāāādu eksperti uzmetusies :)

pirms 6 gadiem, 2014.04.01 22:27

*

Viņa nav uzmeties, viņa ir zinoša. Arī koros dziedājusi.

pirms 6 gadiem, 2014.04.02 19:42

* no koristes

Es arī esmu zinoša un koros dziedājusi un dziedu vēl pašlaik, bet par eksperti neuzmetos.!? Vai tad neziniet ( neesiet iepriekš lasījuši) kādas recenzijas Inga Muižniece vienmēr raksta pēc koru koncetiem. Tas nav nekas jauns. Tik dzīves sīkums... Pierasts pie tā jau ir....

pirms 6 gadiem, 2014.04.03 15:46

Kausītāja koristei

Varbūt pateiksiet, kura kora vērtējumā žurnāliste kļūdījusies, citādi tāda tukša runāšana.
Manuprāt, šoreiz pat ļoti trāpīgs un veselīgs skats uz notikušo.

pirms 6 gadiem, 2014.04.03 21:47

Vietējās ziņas