Koris «Via Stella» uzvar starptautiskā festivālā

Vecumnieku novada jauniešu koris «Via Stella» šomēnes no gleznainās un saulainās Itālijas atvedis zelta medaļu, kas iegūta starptautiskajā koru festivālā «XXVI Concorso Internazionale di Canto Corale», informē novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Vlasova.

Starptautiskais koru festivāls ik gadu norisinās Veronā un tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem kultūras notikumiem Veneto reģionā. Festivāls notiek vēsturiskās un izcilās ēkās – iespaidīgajā romiešu amfiteātrī «Arena di Verona», «Palazzo Gran Guardia», «Teatro Filarmonico» u. c. Šogad festivālā piedalījās 22 kori no vairākām valstīm. Vecumnieku novada jauniešu kora sniegumu žūrija novērtēja visaugstāk, un tas ieguva zelta medaļu, kā arī specbalvu no žūrijas par teicamu vokālo sniegumu.

Kora «Via Stella» diriģente Liene Batņa slavē savas dziedātājas par cīņassparu: «Katrai dalībniecei bija jānotic sev, savām partnerēm un diriģentei. Esmu sirsnīgi pateicīga dziedātājām un pavadošajiem māksliniekiem par uzticību un darbu, bet Dievam – par veiksmi.»
Brauciens kora dalībniekiem devis iespēju apskatīt pasauli, gūt starptautisku festivālu pieredzi, neaizmirstamas atmiņas un kļūt saliedētākiem. «Brauciena laikā ik uz soļa jutām, cik ļoti mūs vieno mūzika. Iespaidīgākais bija sadraudzības koncerts, kad mūzikas burvība virmoja starp mums un klausītājiem,» atmiņās dalās kora dalībniece Ieva Danovska.

Konkursā «Via Stella» atskaņoja šādus skaņdarbus: Zoltana Kodaī «Nakts kalnos» («Mountain Nights»), Stīvena Līka «Ngana», Sergeja Rahmaņinova «Angel», Madaras Kalniņas «Kur gaismiņa zila ausa».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas