Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koristus Mežaparka estrādē norūda saule

  Koru dziedātājiem pirmais mēģinājums ceturtdien, 4. jūlijā, bija pārvērties par īstu izturības pārbaudi. Mežaparka estrādē gaisa temperatūra sasniedza pat 30 grādus.

Taču mēģinājums ritēja savu gaitu, daži dziedātāji nogāja ēniņā, atveldzējās zem ūdens strūklas, tad atkal devās uz skatuvi. Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki ik pa laikam aicināja dziedātājus saudzēt sevi, veldzēties, neļauties pārkarst.

«Cepina pamatīgi, taču neko darīt, dziedam. Šie taču ir svētki, kuriem esam gatavojušies piecus gadus,» sarunā ar «Bauskas Dzīvi» optimisms skanēja diriģenta, arī dziedātāja Uģa Matveja balsī. «Es saprotu dziedātājus, saule viņus tiešām nogurdina, taču koristi ir īsti varoņi. Saule viņus norūda, tādēļ es jūtu – koncerts svētdienas vakarā izdosies lielisks,» tā «Bauskas Dzīvei» apliecināja virsdiriģents Romāns Vanags.

 Koncerta virsdiriģente Aira Birziņa atzina, ka, diriģējot kopkori, saules svelmi nejūt: «No kopkora nāk tāda enerģija, ka nemanu nedz nogurumu, nedz karstumu. Es ticu, ka tikpat jauks un saulains būs noslēguma koncerts svētdienas vakarā. Repertuārā ir tik daudz dziesmu par sauli, ka ar savām balsīm mēs noteikti izdzenāsim mākoņus, ja tādi būs.»

Koncerta organizatori mēģinājumu bija plānojuši tā, ka svelmes kulminācijā, no pulksten vieniem līdz četriem pēcpusdienā, dziedātāji devās uz skolām baudīt maltīti. Pēcpusdienā mēģinājums atkal atsākās.

Mežaparka estrādē kopkora mēģinājums notiks arī piektdien, 5. jūlijā. Savukārt sestdien, 6. jūlijā, būs divi ģenerālmēģinājumi ar publiku. Lielais svētku noslēguma koncerts «Līgo!» notiks svētdien, 7. jūlijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas