Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Koru karos» jābalso par dziesmu «Lillā limuzīns» 13

TV 3 muzikālajā šovā «Koru kari 3» dalībnieku vidū arī Īslīces vidusskolas mūzikas skolotāja Marina Lazdiņa. Viņa ir Dobeles Violeto ceriņu kora dalībniece.«Bauskas Dzīve» ar M. Lazdiņu sarunājās piektdienas, 8. marta pēcpusdienā, kad pēc nodarbībām skolā viņa gatavojās braukt uz kora mēģinājumu Jelgavā.  «Tas ir šovs, ko redz un dzird televīzijas skatītāji, bet mums dalībniekiem tas ir smags darbs. Mēģinājumos tiekamies sešus vakarus nedēļā. Svētdien jau no rīta jābūt šova norises vietā. Koncerta tiešraide beidzas pēc pusnakts, kamēr atbraucam mājās, ir jau dziļa nakts, bet pirmdien visiem jābūt darbā,» stāsta M. Lazdiņa. Pieteikties «Koru karu» atlasē viņu pierunājuši kolēģi skolā. Atlasē valdīja satraukums, pēc tam bija liels prieks, ka tika uzņemta korī. Par pirmo koncertu Marina teic, ka līdztekus uztraukumam, kas šādās reizēs ir pašsaprotama lieta, bijušas arī daudzas organizatoriskas neizdarības. Telpa bijusi ļoti auksta, sākumā pat varēja manīt izelpas garaiņus. Nebija pietiekami padomāts par dažādām nepieciešamām lietām dziedātājiem. Toties prieks ir par labi izpildīto Raimonda Paula dziesmu «Atziedi dvēsele», kura guva arī žūrijas ļoti atzinīgu vērtējumu, saņemot 28 punktus. Savs viedoklis M. Lazdiņai ir par to, ka koncertā vienlaikus skan gan fonogramma, gan koru balsis. Viņa atbalsta producentes Ilzes Ūdres viedokli. Ja klausītājiem galvenais ir kora dziedājums, tad jādodas uz koru koncertu. Šis ir šovs, kurā līdztekus dziedāšanai dalībnieki dejo, izpilda dažādas kustības. Lai skatītāji redzētu dinamisku, muzikālu un kvalitatīvu šovu, koris dziesmu ieraksta. Televīzijas tiešraides laikā tā tiek miksēta ar kora «dzīvo» dziedājumu. Tādējādi visi kori muzikālajā šovā dzied «dzīvajā», bet dziesmu fonogrammas to skanējumu tikai papildina. Par pārējiem kolektīviem viņa teic, ka pēc pirmās reizes augstu vokālo kvalitāti uzrādījis koris no Rēzeknes. Bet labi dziedātāji ir arī citos koros, tā ka cīņa būs sīva un skatītājiem šovs sagādās daudz jauku brīžu. Svētdien, 10. martā, kori izpildīs dziesmas, kurās ir saistība ar tiem piešķirtajām krāsām. Dobeles koris dziedās Kaspara Dimitera kompozīciju «Lillā limuzīns». «Ceru, ka skatītājiem patiks un viņi par mūsu kori balsos,» tā M. Lazdiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Fui

Auzān, vai neesi pārcenties ar savu tieksmi regulēt sabiedrības viedokli? Kādas tiesības tev ievirzīt balsošanu , kaut vai tik nenozīmīgā līmenī? Vai žurnālistu ētikas kodeksu esi lasījīs? Kaut gan par kādu žurnālistu es te runāju...

pirms 7 gadiem, 2013.03.13 23:51

Marina, neņem vņus galvā, ja bērns pats negrib dziedāt, tad jau nav skolotājas vaina.

pirms 7 gadiem, 2013.03.12 09:35

Jūs vispār izlasījāt līdz galam tekstu? Nav tur teikts ka jābalso baušķiniekiem, bet gan skatītājiem, kuriem patiks priekšnesums. Ja nepatīk, neskatieties un vispār nelasiet info.

pirms 7 gadiem, 2013.03.12 09:33

laucins

Skolotāja labāk māciet saviem skolēniem dziedāt,ne kā līst koru karos. Tas ir kukulis ko Jūs prasiet no saviem skolēnu vecākiem,un no tautas.Mums nav jāatbalsta citu rajonu.

pirms 7 gadiem, 2013.03.12 08:36

Te nu redzam to gaumi.
Kāds prieks un slavinājums par balagānveidīgu, haotisku ālēšanos!

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 19:02

dziedātāja

Pat nebija jāmudina balsojumam.Bija labi un interesanti,atbilstoši šovam.Man patika!Un daudziem patika,ta ir gaumes lieta!!Bet par patriotismu vajadzētu padomāt un , domāt par savu novadu!!,bet tas katra paša ziņā.Marina ,turies,esi liela malacīte!Jāpiebildst,ka ansambļu skatē arī piedalījās tavs vadītais ansamblis un ļoti veiksmīgi!Prieks par to.Lai veicas koru karos!

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 14:14

!!!

Kapēc vispār ir ielikta tāda informācija, par ko balsot?

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 12:52

to padoms

Bet baušķinieki atkal balsos ( ja vispār balsos) par to , kas katram patīk ,un aiz sevis nenesīs neko. Mūsu deguni- cik augstu gribam, tik ceļam. Nav ko žēlot, jāuzvar stiprākajam un labākajam, bet ne novadniekam, noteicošajam jābūt talantam, bet ne- tas mans čoms, pēc tāda principa jau tikai pie mums amatus daļa.

pirms 7 gadiem, 2013.03.10 17:45

Padoms

Es uzskatu, ka Auzinieks vienkārši mudina atbalstīt savējos, Pavērojiet piemēram latgaliešus cik viņi ir vienoti - visi par vienu, līdz ar to aiz sevis nes daudz uzvaras, bet mēs... kauns pat komentārus lasīt, augstu paceļam degunus un balsojam par vienalga ko tikai ne savējiem. Žēl...

pirms 7 gadiem, 2013.03.10 07:30

Auziniek, nākamreiz vel pasaki par ko mums vēlēt!!!

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 19:10

erna

Vai kāds var paskaidrot, kāpēc jābalso tieši par šo dziesmu??? Vispār netaisos balsot...
Jebkurai balsošanai jābūt brīvi izdarītai nevis paklausot norādijumiem.
Šitā uz jebkuru balsošanu pierod darīt tikai to, ko kāds priekšā pasaka un pēc tam visiem lieli brīnumi par rezultātiem. Skumji...

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 18:37

Man un maniem draugiem šāds uzsaukums "Jābalso" izraisa gluži pretēju reakciju un jāsaka arī pamatīgi aizkaitina, reizēm tā, ka gribas dot pa muti

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 15:57

smieklīgi

Kāpēc jābalso? Parasti jau balso par to, kas patīk , nevis rajona portāls tagad nu dod direktīvas.

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 15:17

Vietējās ziņas