Krauķi ieņem pilsētu 7

Lai gan pašvaldība pūlējās mainīt krauķu ligzdošanas vietu, tomēr šonedēļ pilskalna parkā ir atgriezusies melnsvārču kolonija, kas cītīgi sākusi jaunu ligzdu vīšanu. Pirms divām nedēļām SIA «Vides serviss» pēc Bauskas pašvaldības pasūtījuma eksperimentālā veidā pilsētā likvidēja krauķu ligzdas. Taču pēdējie vērojumi liecina, ka šī metode nav iedarbojusies un nav mudinājusi putnus pārcelties uz citu vietu. Bauskas pilsētas Domes īpašumu apsaimniekošanas speciālists Voldemārs Čačs teic, ka šī ir cīņa ar vējdzirnavām. Lai izskaustu šo spārnaiņu apmešanos pilsētas teritorijā, būtu jāizzāģē visi koki, kas augstāki par desmit metriem. Taču šāds risinājums nav reāls. Tāpēc pašvaldība mēģinās meklēt vēl citas metodes putnu atbaidīšanai. Ja ar tām nebūs līdzēts, pilsētniekiem ar šo populāciju nāksies sadzīvot.Jelgavas reģionālās vides pārvaldes inspektors Aivars Legzdiņš norāda, ka arī šīm radībām kaut kur ir jādzīvo. Vēsturiski krauķu atrašanās vieta bijusi cilvēku mītņu tuvumā. «Ja tik ļoti nepieciešams tos izskaust no kādas sabiedrībai tik svarīgas vietas un ja to spēj īstenot, tad kāda ir garantija, ka tie neiemājo vēl sabiedrībai daudz nozīmīgākā vietā?» teic speciālists. Viņaprāt, lai nākotnē, veidojot rekreācijas zonas, nesaskartos ar līdzīgām problēmām, būtu cītīgāk jāstrādā ainavu arhitektam. Viņam vajadzētu kontrolēt koku un krūmu stādījumus pilsētā. Lai cīnītos ar krauķiem, varētu atskaņot plēsējputnu balsis vai pašu melnsvārču kolonijas trauksmes signālus.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

jaaa

neesmu to izjutusi ka putni kaut ka traucetu man dzivi, bet cilveki gan

pirms 13 gadiem, 2008.03.11 16:17

Laimonis

Krauķi rada netīrībuBauskā.Tas ir neciešami.Bet vasarā viņi man uz lauka sabojā kāpostus tā ka pārdošanai tie vairs neder .Kad ābeļdārzā sāk gatavoties āboli tad tie lielākie un skaistākie tiek saknābāti.Rezultātā amēram tonnu ābolu zaudēju.Varbūt Bauskas Dome varētu algot divus cilvēkus kuriem ir idejas un vēlēšanas veikt cīņu ar šiem putniem.Katru rītu krauķu bari lido no Bauskas uz dienvidiem un vakaros atpakaļPa ceļam iegrižas manā īpašumā un dara posta darbus.

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 09:13

ok

Nu, reiz kadas Zemgales draudzes maaciitaajs teica, ka tie, kas paaraak uztraucas par nobalsinaatiem pieminekljiem, paaraak daudz uztraucas par laiciigaam lietaam. Kraukjiem kaut kur ir jaadziivo un kapseetas un parki tiem ir piemeerotas vietas. Visekspansiivaakaa un biistamaakaa suga ir - cilveeks Homo sapiens! ;-)))

pirms 13 gadiem, 2008.03.03 12:07

nigis

Cienījamais Putnu mīli! Arī es mīlu dzīvniekus, ne tikai putnus, taču ar krauķiem ir jākaro. Tie nesavāc zarus, bet zem ligzdām piedrazo ar lielākiem un mazākiem žagariem. Viņi nevienu nav saplosījuši, bet pamatīgi apkakājuši gan. Vecajos kapos regulāri ar ekskrementiem tiek "nobalsināti" pieminekļi, soliņi un noķēzīts apģērbs tiem, kas grib apkopt savu tuvinieku pēdējo atdusas vietu. Ņemsim vērā, ka, pavirši rēķinot, katru gadu putnu skaits vismaz dubultojas :-(

pirms 13 gadiem, 2008.03.02 11:48

Putnu mīlis

Dzīva radība vien ir . Vai kādu kādreiz putni ir saplosījuši. Kā justies , atlido un mājas nav. Tāpēc jau ķērc, bet cilvēks to nesaprot. Jāpiestrādā , kāteica ainavu arfitektam,vaijāsadzīvo. Man viņi netraucē, vismaz savāc visus zarus, kas mētājās . Tās jau nav žurkas .Būsim iecietīgāki. JA jau lido pie mums, tad cer uz sapratni.

pirms 13 gadiem, 2008.03.02 10:44

Davai

Nu vai tiešām kaut ugunsdzēsēji nevar tos putnus ar ūdens strūklām pabiedēt kamēr jaunas ligzdas nav sataisītas ???

pirms 13 gadiem, 2008.03.01 22:34

Vietējās ziņas