Krimināllietā par 124 000 eiro izkrāpšanu no valsts turpina pratināt lieciniekus 1

Zemgales rajona tiesa Bauskā krimināllietā, kurā par aptuveni 124 000 eiro izkrāpšanu, deklarējot nepamatoti izveidotas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pārmaksas, apsūdzēts pasažieru pārvadāšanas uzņēmuma īpašnieks M. G., vakar uzklausīja lieciniekus.

Iepriekš lietā aicināts izteikties maksātnespējas administrators. «Firmas.lv» informācija liecina, ka maksātnespējas process sākts M. G. uzņēmumam «MG Bus», un par administratoru lietā iecelts Arvīds Balodis.

Jau vēstīts, ka Bauskas rajona prokuratūra nodevusi Bauskas rajona tiesai (tagad Zemgales rajona tiesa Bauskā) lietu par aptuveni 124 000 eiro izkrāpšanu, deklarējot nepamatoti izveidotas PVN pārmaksas. Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, neminot apsūdzētā vārdu, aģentūru LETA iepriekš informēja, ka apsūdzētais ir uzņēmuma valdes loceklis, kurš saukts pie kriminālatbildības par krāpniecisku darbību veikšanu lielos apjomos.

Kriminālprocesā savāktie pierādījumi norāda uz to, ka apsūdzētais, izmantojot uzņēmumu, kurā bija valdes loceklis, izkrāpa no valsts budžeta naudu kopsummā 123 176 eiro apmērā, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) uzņēmuma PVN deklarācijas, tajās vairākos gadījumos krāpšanas nolūkos nepamatoti deklarēja palielinātu darījumu vērtību par pasažieru autobusu iegādi no apsūdzētā radiniekiem piederošiem uzņēmumiem. Tādējādi apsūdzētais, būdams valdes loceklis, ar viltu ieguva uzņēmuma tiesības uz PVN pārmaksas atmaksām.

Tāpat apsūdzētais ir nodarbojies ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apjomā. Noziedzīgās darbības veiktas 2013. un 2014. gadā.

Sākotnēji lietā ierosināta pret trīs personām, taču pret divām no tām, apsūdzētā radiniekiem, lieta izbeigta, jo viņi nav zinājuši par apsūdzēta nelegālajām darbībām.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka apsūdzētais ir Bauskas novada Ceraukstes pagastā reģistrētā pasažieru pārvadāšanas uzņēmuma SIA «MG Bus» īpašnieks un vadītājs M. G.

Viņš bijis arī divu nu jau likvidēto – SIA «G Bus» un SIA «Bus TT» – uzņēmumu īpašnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas