Krimināllietā pret bijušo policistu par kautiņa neizšķiršanu Bauskas spēļu zālē novembrī paredzētas tiesas debates 7

Zemgales rajona tiesā Bauskā ceturtdien, 15. oktobrī, plkst. 10.30 turpināja skatīt krimināllietu pret bijušo policistu Jēkabu Bičevski par kautiņa neizšķiršanu pie Bauskas spēļu zāles. Tā jau bija sestā tiesas sēde.

Lietu izskata tiesnese Marina Ribina, apsūdzību uztur prokurore Ļena Lukinska. Bija ieradies apsūdzētais Jēkabs Bičevskis, viņa aizstāvis advokāts Ainārs Vīnkalns un cietušā pārstāve.

Visas iesaistītās puses bija iepazinušās ar lietas materiāliem un papildmateriāliem, iepriekšējā tiesas sēdē advokāts tiesas materiāliem pievienoja izdruku no aģentūras LETA ziņu portāla – 2019. gada 13. marta ziņu, kurā minēts pētījums par augsto sabiedrības uzticību policijai. Turklāt pētījums publicēts pēc šiem notikumiem, tādējādi policijas tēlam tas nekādi nav kaitējis, toreiz uzsvēra advokāts. Prokurore bija iepazinusies ar šo materiālu. Šodien, 15. oktobrī, viņa sacīja, ka šīs atziņas nevar attiekties uz šo gadījumu, kas noticis krietni iepriekš. Tam pievienojās arī cietušā pārstāve. Tamdēļ tiesa nolēma šos materiālus tomēr nepievienot lietai. Lūgumu un papildinājumu šoreiz vairs nebija. Visi liecinieki nopratināti, apsūdzētā viedoklis uzklausīts.

Prokurore nolasīja J. Bičevska 2018. gada 25. aprīļa paskaidrojumu, kurā viņš skaidroja notikušo, analizējot notikuma apstākļus un minot konkrētas darbības, piemēram, mēģinājumu izšķirt vīriešus, kas skaidroja attiecības, piedāvājumu izsaukt medicīnisko palīdzību, rakstīt iesniegumu. «Sapratu, ka konflikts var pastiprināties un ka viens pats galā netikšu, jo otra policijas darbiniece kopā ar mani bija sieviete, kas fiziski nespēja palīdzēt savaldīt agresīvi noskaņotas personas, tālab zvanīju uz dežūrdaļu un izsaucu papildekipāžu, bet tā bija tālu. Savukārt vīrietis, kas bija pakritis, visu laiku necenzēti lamājās un izturējās nicinoši pret policiju un jebkādu palīdzību noraidīja. Turklāt viņam nebija nekādu vizuālu ievainojumu. Vēlāk vīrietis pats devās projām. Uzskatu, ka manā rīcībā nav neviena Krimināllikumā minētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmju. Uzskatu, ka neesmu pieļāvis apzinātu ļaunprātību vai nolaidību. Disciplinārsods man tika piemērots, to neesmu pārsūdzējis, jo apzinos, ka manā rīcībā, kas notika toreiz, patiešām var saskatīt neprofesionalitāti, pieredzes trūkumu, apjukumu un apzinātu pasivitāti. Taču nevienā brīdī es neesmu pieļāvis ļaunprātīgu un apzināti nolaidīgu rīcību, pilnvaru pārsniegšanu vai bezdarbību,» paskaidrojumā rakstījis J. Bičevskis.

Visas iesaistītās puses piekrita, ka var pabeigt izmeklēšanu. Prokurore lūdza papildlaiku sagatavoties debatēm, advokāts pret to iebilda, jo uzskatīja, ka šai lietai jau bijis atvēlēts pietiekami daudz laika, «lieta vairākkārt ir atlikta, nekas nav mainījies», turklāt vairs nav nekādu papildmateriālu, tomēr tiesa apmierināja prokurores lūgumu. Tiesa sēde atlikta uz 10. novembri plkst. 10.30. Ja epidemioloģiskā situācija ļaus, tā būs atklāta.

Jau vēstīts, ka 2017. gada maijā sociālajā tīklā «Facebook» tika ievietots video, kurā bija redzami trīs konfliktējoši vīrieši stāvlaukumā Bauskas centrā. Viens no vīriešiem bija tērpts policijas formastērpā, bet divi – civilā. Kādā brīdī viens civilā tērptais vīrietis iesita otram, kurš palika guļam uz asfalta autostāvvietā. Aptuveni minūti garajā video vīrietis policijas formastērpā nevis izšķīra konfliktu, pēc sitiena aizturēja sitēju vai sniedza tūlītēju palīdzību, bet gan iesēdās policijas automašīnā. Video nebija redzams, kā konflikts izvērsies pirms sitiena un kā situācija risinājusies pēc tā.

Bijušajam policistam inkriminēti Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā minētie pārkāpumi par valsts amatpersonas bezdarbību, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

KO

taas sievietes bariem lien policijaa, ja reaali neko nespeej paliidzeet biistamos gadiijumos?

pirms 3 mēnešiem, 2020.10.16 12:55

Yes

Sievietes:)
sieviete feniksa un viesnicas zvaigzne

pirms 3 mēnešiem, 2020.10.26 10:58

amo

tak kads sakars ar sievietem bauska policija bezģeļņiki un savus džekus neviens neaiztiek

pirms 3 mēnešiem, 2020.10.28 16:29

kapitan

visas kas slikti macijas kuram skaidas galva kuram ar matematiku (00000)aizgaja uz policiju,jo ta ir vieniga vieta kur tikt vismaz pie kadas algas.protams ir ari iznjemumi ar labu izglitibu un zinasanam.

pirms mēneša, 2020.11.22 23:04

Vietējās ziņas