Krimināllietā pret bijušo policistu par kautiņa neizšķiršanu Bauskas spēļu zālē plānots pratināt lieciniekus

Zemgales rajona tiesa Bauskā, skatot krimināllietu pret bijušo policistu Jēkabu Bičevski par kautiņa neizšķiršanu Bauskas spēļu zālē, šodien plkst.10.30 plāno pratināt lieciniekus, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Iepriekš krimināllietas izskatīšana atlikta uz šodienu jo liecinieki nebija ieradušies, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Policijas pārstāve Ieva Sietniece aģentūru LETA informēja, ka kārtībnieks Bičevskis, kuru tiesa sākusi tiesāt par kautiņa neizšķiršanu pie vietējās spēļu zāles, ir atvaļinājies no darba veselības stāvokļa dēļ.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais pildīja savus policijas kārtībnieka amata pienākumus, kad saņēma rīkojumu izbraukt uz spēļu zāli, lai apturētu konfliktu, kurš bija izcēlies starp vairākiem spēļu zāles apmeklētājiem. Pret vienu no konfliktā iesaistītajām personām spēļu zāles apsargs bija pielietojis asaru gāzi.

Pēc ierašanās notikuma vietā policists, pretēji amata pienākumiem veikt pasākumus, lai novērstu un pārtrauktu noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus, neiesaistījās konflikta apturēšanā, bet atgrūda vienu no konfliktā iesaistītajiem brīdī, kad tam sita otra persona. 

Saskaņā ar apsūdzību, policists nesniedza palīdzību konflikta apturēšanā un necentās aizturēt vardarbību pielietojušo personu, bet gan iesēdās dienesta automašīnā, atstājot pie automašīnas nokritušo personu. Apsūdzētais turpināja atrasties dienesta automašīnā un nepildīja viņam ar likumu uzliktos pienākumus.

Turklāt policista rīcību kāds iedzīvotājs bija iemūžinājis video, kuru vēlāk publicēja interneta vietnēs.

Prokuratūras ieskatā, ar šādu neizdarību valsts amatpersona radīja būtisku kaitējumu pārvaldības kārtībai.

Toreizējam policistam apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 319.panta pirmās daļas par valsts amatpersonas bezdarbību. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas