Krimināllietā pret policistu par piepelnīšanos ar šoferu kukuļiem videokonferencē pratinās Bulgārijas pilsoni

Zemgales rajona tiesa Bauskā, izskatot krimināllietu pret policistu par piepelnīšanos ar šoferu kukuļiem, nākamajā sēdē videokonferencē plāno pratināt Bulgārijas pilsoni, LETA informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Šodienas tiesas sēdē nopratināts viens no uzaicinātajiem lieciniekiem. Tāpat pieņemts lēmums par cita liecinieka piespiedu atvešanu, un videokonferences organizēšanu ar Bulgārijas valsts pilsoni, kas lietā ir liecinieks.

Nākamā tiesas sēde nozīmēta uz 2021.gada 18.februāra plkst.10.

Lietu izskata tiesnese Marina Ribina.

Krimināllietā apsūdzēta bijusī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersona par kukuļņemšanu un stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu, aģentūrai LETA iepriekš teica Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina. Otra apsūdzētā ir civilpersona.

Personām inkriminētas piecas kukuļņemšanas epizodes. Kopumā tiek inkriminēta 80 eiro pieņemšana.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Iekšējās drošības birojs, kurš iepriekš ziņoja, ka 2014.gada augustā un septembrī policijas amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika kopā ar civilpersonu veica kontroli ceļu satiksmes uzraudzībā un par administratīvā pārkāpuma protokola nenoformēšanu no autovadītājiem vairākkārt pieprasīja un pieņēma kukuli.

Veicot minētās prettiesiskās darbības, amatpersona bija ģērbusies Valsts policijas formastērpā un izmantoja dienesta automašīnu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas