Krīze skārusi arī tūrisma jomu 7

Izvērtēt vasaras sezonu un apspriest sadarbības iespējas Brunavas pagasta viesu namā «Bed and Breakfast» vakar, 30. septembrī, bija ieradušies Bauskas rajona tūrisma uzņēmēji un nozares amatpersonas. Sanākušo nebija daudz. Viesu nama «Bed and Breakfast» īpašniece Elīna Zvirbule skaidro: «Lielākajiem viesu namiem ir sava specifika. Mazākie parasti ir papildu bizness, kura attīstīšanai un problēmu analīzei cilvēki nevēlas veltīt savu laiku.»Diskusijas atklāja, ka viesu namu apsaimniekošanas jomā ir vairākas problēmas, kas jārisina gan valstij, gan uzņēmējiem. Jau ilgu laiku nav sakārtots ceļazīmju jautājums. Tūrisma uzņēmējiem, lai piesaistītu uzmanību, pašiem jārod jauni piedāvājumi - jāveido atrakcijas, jāmeklē kas interesants tuvākajā apkārtnē.Sanākušie atzina, ka tūristiem vakarpusē Bauskā nav izklaides iespēju. Problēmas rada arī negodīgs bizness - telpu izīrēšana par dempinga cenām vai bez oficiālas reģistrācijas. Bauskas rajona Tūrisma un informācijas centra vadītāja Inese Tukupole-Zilpure sacīja, ka informācija par šiem notikumiem ir arī centrā, jo cilvēki, kas par to dzirdējuši, zvana un jautā. Vasaras sezonu raksturoja moteļa «Brencis» direktors Andris Kudlāns: «Apmeklējumu ir mazāk nekā pirms gada. Problēma ir arī pēdējos pāris gados sacelto viesu namu lielais skaits, jo dažiem likās, ka tā iespējams viegli iegūt naudu. Patiesībā šī ir sarežģīta joma, katrs jauns viesu nams biznesu dara grūtāku.»

Pievieno komentāru

Komentāri 7

br

manuprāt, nekvalitativi uzrakstits raksts, neatbilst virsrakstam...

pirms 12 gadiem, 2008.10.02 12:37

Kur šīs "rāva" ka viesu mājās vajadzīgas atrakcijas un izklaides ? Vai tāpēc cilvēki ierodas šāda tipa iestādījumos? Kā jau visam , kas sākas ar vies- , pamatā ir pārlaist nakti pēc iespaidu pilnas dienas... Uz to atsitas gandrīz visa mūsu ceļotājuzņemošā saimniecība... Kvadrociklu noma ir, bet miera un siltas dušas,WC nav...
Viesu NAMOS rīko viesības ar lūgtiem VIESIEM...

pirms 12 gadiem, 2008.10.02 11:22

kk

nav man naudas pa ko raukt kaut kur krize vai ,nekrize..

pirms 12 gadiem, 2008.10.02 10:49

NPV

Nezinu par to krīzi. Neesu vietējais, bet šogad ir gadījies vairākas reizes braukt caur Raiņa ciematu un ko es redzu? Uzraksts «Bed and Breakfast» ir pienaglots pie dzīva, augoša koka.Ticiet,to redzot, tā jocīgi paliek kad redzi tāda veida reklamēšanos. Varbūt jūs paši «Bed and Breakfast» īpšnieki un darbinieki sevi tā "nokrīžojat".

pirms 12 gadiem, 2008.10.02 08:34

topošais konkurents

Ko tad tad jūs girbējāt, citi nekā nedomās un nedarīs. Sagribējāt! To taču sauc par konkurenci.

pirms 12 gadiem, 2008.10.01 18:08

Ha

Visas tik samidīgas, ka pēc krīzes nemaz neizskatās.

pirms 12 gadiem, 2008.10.01 12:02

Vietējās ziņas