Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Kronis» šovasar zaļos zirnīšus neražos 7

Bauskas novada SIA «Kronis» ražotnē šogad pirmo reizi neizgatavos konservētos zaļos zirnīšus. Tā informē uzņēmuma vadītājs Aivars Svarenieks.

Daudzus gadus uzņēmumā «Kronis», pirms tam ražotnē «Zemgale» tika gatavoti zaļo zirnīšu konservi. Šogad pirmo reizi to ražošana nenotiks, jo nav izejvielu piegādātāja. Ilgus gadus vienīgie Latvijā zirnīšus audzēja Codes pagasta zemnieki Litiņi saimniecībā «Zeltkalniņi». Šopavasar šī kultūra netika iesēta, galvenokārt tādēļ, ka nolietojusies novākšanas tehnika un audzēšanas izmaksas ir kāpušas.

A. Svarenieks pavasarī aicināja citus Latvijas zemniekus sākt zaļo zirnīšu audzēšanu, taču atsaucības nebija. Kā pastāstīja A. Svarenieks, šī kultūra netiek audzēta arī Lietuvā un Igaunijā. Tuvākās valstis, kur zirnīšus audzē, ir Polija un Baltkrievija. Taču izejvielu iegāde no tām ir sarežģīta, jo konservēšanai der tikai svaigi zirnīši, bet ne tādi, kas transportēti garāku gabalu.

Uzņēmējs aicina Latvijas zemniekus nākampavasar tomēr pievērsties zaļo zirnīšu audzēšanai, jo šī niša pašlaik ir brīva. Tas ir svarīgi uzņēmumam «Kronis», jo iekārtas, kas paredzētas zaļo zirnīšu konservu gatavošanai, citiem mērķiem nav izmantojamas.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

zemnieks

Kronis gurķus ieved no Polijas, ievedīs arī zirnīšus.

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 07:16

nazis

Ja Litiņš nesponsorēs Svarenieka zirnīšu biznesu, tad Svarenieks vainos "slinkos" zemniekus. Arī izaudzēt zirnīšus nevar ar labu gribu vien.

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 08:00

teta

Zemniek, izaudzē gurķus! Tad arī Svarenieks tos neievedīs no Polijas. Šī brīža cena 0,25 Ls. Vairumam tīri pieklājīga cena.

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 08:40

Jānis

Es saprotu Litiņu jo par "paldies" zirņus neaudzēs!
Lai uzpelnās ar "Rundāles" štruntiem!

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 21:39

Vietējās ziņas