Kūla degusi Bauskas un Iecavas novadā

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji-glābēji Zemgalē dzēsa desmit kūlas ugunsgrēkus, tai skaitā Iecavas novadā 100 m2 un 2500 m2 platībā, Bauskā, Upmalas ielā, 300 m2 platībā un Bauskas novada Codes pagastā 200 m2 platībā, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātās ēkas un automašīnas, cietušie cilvēki un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt. Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 30. marta plkst. 6.30 līdz 31. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus, no tiem 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, un vēl četri izsaukumi bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas