Kūla un meža zemsedze deg desmit hektāru platībā Iecavas novadā

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 29. marta plkst. 6.30 līdz 1. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 71 izsaukumu – 60 uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl četri izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajās trijās diennaktīs Zemgalē reģistrēti 53 kūlas ugunsgrēki. Visvairāk kūlas ugunsgrēku dzēsa Bauskas daļas ugunsdzēsēji-glābēji, kuri devās uz 15 sausās zāles ugunsgrēkiem. Par to ziņo Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Kūlas dedzināšana apdraud īpašumus, jo sausās zāles ugunsgrēku līdzīgi kā citus nav iespējams kontrolēt. Pirmie meža ugunsgrēki izceļas kūlas dedzināšanas rezultātā. 31. martā plkst. 10.43 Iecavas ugunsdzēsēji-glābēji devās uz Iecavas novada Dzimtmisu, kur dega kūla desmit hektāru platībā un meža zemsedze un izcirtums desmit hektāru platībā.

Iecavas novada pašvaldības vadītājs Aivars Mačeks apskatījis ugunsnelaimes vietu. Viņš teic, ka izdegusī platība nav tik liela. «Tā pieder jaunam īpašniekam, kas vēl nav paguvis to sakārtot, par to viņš jau saņēmis palielināto uzrēķinu. Izskatās pēc ļaunprātīgas dedzināšanas,» teic A. Mačeks.

Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki mūspusē reģistrēti: desmit hektāru platībā – Bauskas novada Brunavas pagastā, Iecavas novadā; piecu hektāru platībā – Iecavas novada Jaundedžos; divu hektāru platībā – Bauskas novada Mežotnes pagastā; 1,5 hektāru platībā – Vecumnieku novada Stelpes pagastā; viena hektāra platībā – Bauskas novada Brunavas pagastā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un bīstama. Tā apdraud īpašumus, cilvēku veselību un dzīvību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas