Kulakovs aicina atgriezties jaunībā 4

Grupas «Pērkons» fani pēc 30 gadiem aicināti atkal tikties Ogres estrādē. Jau šo sestdien, 22. augustā, tur iedibinās jaunu tradīciju – festivālu «Kulakova nakts». Šogad aprit 30 gadi kopš 1985. gada 6. jūlija, kad pēc grupas «Pērkons» uzstāšanās Ogres estrādē grupa jaunāko klausītāju koncertā gūto emociju uzplūdā izdemolēja divus pasažieru vilciena vagonus, tā protestējot pret padomju iekārtu.

Šis bija gadījums, kad Ogres vārds kontekstā ar mūziku līdz šim izskanējis visskaļāk. Varas iestādes izvērsa plašas represijas, daudzus notikumā iesaistītos saucot pie kriminālatbildības. Šo notikumu atskaņas skatāmas Jura Podnieka dokumentālajā filmā «Vai viegli būt jaunam?».

Pagājušā gadsimta 80. gadu vidū Bauskas pusē populāras bija diskotēkas «Dārdi» un «Projekts». Tajās aktīvi darbojās diskžokejs Gundars Baltrušaitis. «Vēsturiskajā «Pērkona» koncertā Ogrē nebiju, taču pieļauju, ka no Bauskas puses kāds tur bija aizbraucis. Pēc nedēļas bija paredzēta «Pērkona» uzstāšanās Bauskas estrādes svētkos. Mūziķus mēs tā arī nesagaidījām, jo viņiem bija liegta jebkāda uzstāšanās. Tolaik «Pērkona» mūzika, īpaši ar Māra Melgalvja tekstiem, bija kā skarbs spēriens pa sastingušo padomju iekārtu. Jauniešus tas uzrunāja. Kaut ko līdzīgu darīja arī «Līvi», bet viņu dziesmās teksti bija dziļāki, ne tik tieši uztverami. Pretēji citiem mūziķiem «Pērkona» dziesmas skaņuplatēs netika izdotas, taču grupa tās tiražēja magnetofona lentu ierakstos. Diskotēkās šī mūzika bija ļoti pieprasīta. Nereti koncerts noritēja tā, ka to iesāka grupa «Menuets», bet pēc tam izpildīja «Pērkona» dziesmas, jo tajā muzicēja gandrīz tie paši mākslinieki,» atminas baušķenieks.

Festivāls Ogrē pulcēs daudzus Jura Kulakova mūzikas klausītājus. Vidējai paaudzei tā būs iespēja atgriezties jaunības noskaņās. «Pērkona» dziesmās daudz var saklausīt arī šo laiku jaunieši, tā par grupu «Pērkons» saka G. Baltrušaitis.

Koncerta producents Sandis Mohovikovs informē, ka Ogres estrādē šajā vakarā uzstāsies grupas «Pērkons», «Instrumenti», «Menuets», Ogres novada pūtēju orķestris, koris «Gaudeamus». J. Kulakovs savā festivālā piedalīties aicinājis jaunos mūziķus no dzimtajiem Līvāniem, no Aizkraukles un Ogres. «Pērkona» izpildījumā skanēs visi lielākie hiti: «Zaļā dziesma», «Slidotava», «Labu vakar», «Dziesma par sapumpuroto zaru», «Gandrīz tautasdziesma», «Balāde par gulbi», «Mana dienišķā dziesma» u.c.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

cibinja

Esmu dzirdējusi atsauksmes par šodienas Kulakova koncertiem: tie vairs nav saldo 80-gadu laiks un vairs nav baudāms, jo uz skatuves var redzēt "sagurušu" mākslinieku staipīšanos un mutes plātīšanu fonogrammas izpildījumu. Aiz cieņas pret saviem faniem un klausītājiem taču varētu ''savākties" un tās 2-3 stundas priecēt tos ... , bet tas paliek katra paša ziņā, ja ir vēlme apmeklēt, tad ziniet, ko nāksies redzēt

pirms 5 gadiem, 2015.08.19 14:01

nu

varbūt nevajag runāt muļķības par fonogrammām. Esmu nupat bijusi vismaz trijos Pērkona akustiskajos (!) koncertos, un tur nebija ne miņas no fonogrammas. Un nedomāju, ka šī grupa nolaižas tik zemu, lai koncertētu, izmantojot fonogrammu. Vārdu sakot, iesaku aizbraukt pašam (pašai) uz Ogri un par to pārliecināties.

pirms 5 gadiem, 2015.08.19 17:54

nja

***, galvenais kaut ko pademolēt!!
tas taču varoņdarbs, vai ne?

pirms 5 gadiem, 2015.08.19 20:48

Vietējās ziņas