Kultūras mantojuma dienās apbalvo mūsu novadniekus

Etnogrāfiskajā brīvdabas muzeja Vidzemes sētā piektdien, 11. septembrī, svinīgi atklāj 2015. gada Eiropas kultūras mantojuma dienas. Tā ziņo Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija.

Atklājot pasākumu, Brīvdabas muzejā notiks arī «Kultūras mantojuma gada balvas 2015» laureātu godināšana. Apbalvoto vidū vairāki baušķenieki. Nominācijā «Kultūras mantojuma restaurācija» balvu saņem Bauskas pils muzejs par Bauskas pils restaurāciju. Atzinības rakstu nominācijā «Kultūras mantojuma izpēte» saņems baušķeniece, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Zemgales reģionālā inspektore Mārīte Putniņa par grāmatu «Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums Zemgalē».

 Nominācijā «Kultūras mantojuma restaurācija» apbalvos Inu Līni par Bauskas pils krāšņu restaurācijas projektu un realizāciju, kā arī par Aspazijas mājas restaurāciju un rekonstrukciju.

Lielās balvas ieguvējs ir Rundāles pils muzejs par Rundāles pils restaurāciju.

Kultūras mantojuma gada balva ir nozīmīgākais valsts apbalvojums kultūras mantojuma nozarē, ko piešķir kopš 2003. gada. Šogad laureātus apbalvos jau devīto reizi. Pieteikumus Kultūras mantojuma gada balvai izvērtēja profesionāla ekspertu komisija. Tā piešķīra apbalvojumus četrās nominācijās un nosauca Lielās balvas ieguvēju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas