Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas konkursa otrajā kārtā nauda piešķirta arī darbiem Svitenes kapličā un Iecavas luterāņu baznīcā 2

Noslēgusies 2020.gada Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmas konkursa otrā kārta, kurā sadalīti 173 000 eiro.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijā, otrajā kārtā bija iesniegti 54 pieteikumi ar kopējo finanšu pieprasījumu 700 000 eiro apmērā. Konkursā atbalstīta 20 kultūras pieminekļu konservācija un restaurācija.

Izvērtējot iesniegtos pieteikumus, prioritāri tika atbalstīta apdraudētā stāvoklī esošu kultūras pieminekļu neatliekama glābšana, kā arī pieteikumi, kuros maksimāli nodrošināta kultūras pieminekļu oriģinālās substances un autentiskuma saglabāšana.

Finansējums piešķirts arī dokumentācijas izstrādei, kas turpmāk ļaus nodrošināt augstas kvalitātes saglabāšanas pasākumus kultūras pieminekļos, pavēstīja KM.

Citu projektu vidū ar 10 000 eiro atbalstīta Svitenes kapličas pamatu stiprināšana un hidroizolācijas ierīkošana, 6300 eiro - Iecavas luterāņu baznīcas jumta konstrukciju inventarizācijas un būves rekonstrukcijas projekta izstrādei.

Kā norādīja KM, programmas uzdevums ir sekmēt un atbalstīt valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu izpēti, konservāciju un neatliekamu restaurāciju, nodrošinot līdzekļu sadali pēc iespējas plašākam objektu un pasākumu lokam, lai glābtu lielāku kultūras mantojuma apjomu Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

inventarizācija...

vai bijušā Bauskas rajona teritorijā nav kultūras pieminekļi vispār bez jumta, vai tā atliekām, līdz kuru pilnīgai sagrūšanai vairs ilgi nav jāgaida?

pirms gada, 2020.06.25 11:06

Vietējās ziņas