Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Kungu ligzdu» mēģinās pārdot par 90 000 eiro

Kārtējo reizi izsolē nav izdevies pārdot SIA «Straumēni 97» piederošo viesnīcu «Kungu ligzda» Bauskā, Rīgas ielā 41. Izsole marta vidū nenotika pretendentu trūkuma dēļ, informēja Zemgales apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja Rigmonta Grīga.

Par konkrēto īpašumu interesējušies vairāki zvanītāji, taču izsolei, kurā viesnīcas piespiedu pārdošanas sākuma cena bija noteikta 120 000 eiro (Ls 84 336,48) , tā arī neviens nav pieteicies.

14. maijā plānots minēto objektu izsolīt atkārtoti. Otrās izsoles sākumcena noteikta 90 000 eiro (Ls 63 252,36). Šī summa nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli. Īpašuma hipotekārā kreditore ir a/s «Latvijas Krājbanka».

«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka pirmo reizi «Kungu ligzda» zem ūtrupes āmura nonāca pirms diviem gadiem. Par pirmajā izsoles kārtā noteikto pārdošanas cenu 175 000 latu (EUR 249 002,57) īpašumam neatradās neviens pircējs. Neveiksmīgi beidzās arī izsoles otrā kārta, kad viesnīcas cena bija samazināta līdz 131 250 latiem (EUR 186 751,93 ).

«Kungu ligzda» pēc vērienīga remonta Rīgas ielā 41 Bauskā tika izveidota pirms desmit gadiem. Šis īpašums pagājušā gadsimta 30. gados piederējis vācietim Rudolfam Pecholzam, ko latvieši saukuši par Pecholtu. Cara laikā viņš bijis otrajai ģildei piederošs zelta un sudrablietu tirgotājs. Iespējams, ka viņa tirgotava tur arī atradusies.

SIA «Straumēni 97» ēkai nodrošināja gan restaurāciju, gan arī remontdarbus. Rekonstrukcijas gaitā tika saglabātas 19. gadsimta koka kāpnes, ēkai ielikti atbilstīgi koka logi. Daudzviet kā dekoratīvi elementi saglabāti sienās iemūrēti akmeņi. Atjaunotajā ēkā iekārtots bārs un restorāns, romantiskā stilā ieturēts alus pagrabs ar mednieku, makšķernieku un retrozāli, kā arī viesnīca ar desmit numuriņiem.

Uzņēmumu reģistra sistēmu apkalpojošās SIA «Lursoft» dati liecina, ka uzņēmums «Straumēni 97» joprojām darbojas, tam nav ierosināta ne likvidācija, ne arī maksātnespēja. No pagājušā gada jūlija uzņēmumam ir piemērots aizliegums reorganizācijai, pamatkapitāla samazināšanai, uzņēmuma veida maiņai, kā arī uzņēmuma vai tā daļu īpašnieku maiņai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas