Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurmenē izglīto pirmsskolas audzēkņu vecākus

Biedrība «Kurmenes viļņi» savā pagastā turpina īstenot iniciatīvas «Pārmaiņu iespējas skolām» projektus – radīta kafejnīca bijušās pamatskolas telpās, notiek semināri, lai izglītotu kurmeniešus un pirmsskolas bērnu vecākus, kā arī nodarbinātu jaunākos Vecumnieku novada iedzīvotājus.

Ciemā 22. oktobrī notika «Sorosa fonda – Latvija» programmu koordinatores Aijas Tūnas vadītā nodarbība «Kā palīdzēt bērnam augt». Biedrības «Kurmenes viļņi» vadītāja Kristīne Jansone informēja, ka uz nodarbībām ierodas ne tikai vietējo bērnu vecāki, brauc arī vallieši. Citu pagastu pārstāvji pieteikušies jau uz nākamo nodarbību, kas paredzēta novembra beigās. Tad plānota tikšanās ar Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas pasniedzēju Daci Bērziņu.

«Sorosa fonds – Latvija» iniciatīvā «Pārmaiņu iespējas skolām» kopš 2009. gada biedrība «Kurmenes viļņi» ir īstenojusi vairākus projektus. Pirmais bija ideju, iniciatīvu un kultūras centrs Kurmenes pamatskolā. Tam sekoja projekti «Kurmene ar skatu uz nākotni», «Kurmītis» un «Kvalitatīvas mācīšanās pieredzes veicināšana pirmsskolas vecuma bērniem un atbalsts ģimenēm Kurmenes pagastā». Kopā iniciatīvā «Pārmaiņu iespējas skolām» saņemti 25,4 tūkstoši latu.

Projekti beigsies šogad un nākamgad nav paredzēti. K. Jansone atzīst, ka jau realizētais ļauj īstenot citas idejas. Viena no tām – dažādu nometņu rīkošana Kurmenē. Ir pieejama zāle Baltās skolas ēkā, un dalībnieki var pārnakšņot bijušajā Kurmenes pamatskolā. Turklāt projektā «Kurmītis» šogad atvērta kafejnīca ar tādu pašu nosaukumu.

 K. Jansone uzsver, ka lielākais ieguvums no tās atvēršanas ir iespēja nodrošināt ēdienreizes nometņu un pasākumu dalībniekiem. «Mums ir telpas, kur uzņemt nometņu dalībniekus, ir, kur paēdināt, un ir saturs, ko piedāvāt,» tā «Kurmenes viļņu» vadītāja, norādot, ka tā ir uzņēmējdarbības nozare, kas radusies projekta iniciatīvu rezultātā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas