Kurmenē Kristus dzimšanas svētku dievkalpojumi notiks ārā 1

Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīca gādājusi par plašu svētku programmu vairāku dienu garumā. Ziemassvētku vakarā, 24. decembrī, paredzēta Kristus dzimšanas svētku vigīlija; plkst. 15 notiks Svētā mise ģimenēm un bērniem, bet plkst. 18 – draudzei.

Ziemassvētkos, 25. un 26. decembrī, dievkalpojums sāksies plkst. 10. Savukārt svētdien, 27. decembrī, ar Svēto misi plkst. 10 tiks atzīmēti Svētās ģimenes svētki. Vecgada vakarā, 31. decembrī, Svētā mise tiks noturēta plkst. 16, bet Jaungada dienā, 1. janvārī, – plkst. 12. Dievkalpojumi paredzēti arī svētdien, 3. janvārī, plkst. 10 un trešdien, 6. janvārī, Triju ķēniņu dienā, plkst. 17.

Kurmenē Kristus dzimšanas svētku dievkalpojumi notiks ārā. Turpat parkā pie pilsdrupām no 24. decembra līdz 6. janvārim individuāli būs apskatāma dzīvā Bētleme. Draudzes ļaudis, kurmenieši, rūpēsies par viesmīlību, lai katrs justos gaidīts un silti uzņemts, iepazīstināts ar notiekošo. Interesenti aicināti ievērot valstī noteiktos ierobežojumus, kā arī lietot individuālos aizsardzības līdzekļus.

Kurmenes draudzes prāvests Andrejs Mediņš «Bauskas Dzīvei» pauda, ka arī šajos apstākļos, kad jāsastopas ar dažādām grūtībām, daudz darīts un vēl tiks paveikts, lai dotu cilvēkiem dvēseles prieku un cerību. «Strādājam pie Bētlemes ciema veidošanas un izgaismošanas, lai kurmenieši un ikviens, kurš vēlas gūt prieku, dvēseles spēku un stiprinājumu, to šeit rastu. Droši var braukt uz dievkalpojumiem, kas notiks Kurmenes parkā pie pilsdrupām dzīvajā Bētlemē. Visi mīļi aicināti piedzīvot, sajust un saņemt Kristus dzimšanas prieku,» teic katoļu priesteris.

Viņš atklāj arī tēmu, ko iztirzās Ziemassvētku dievkalpojuma sprediķī, un tā būs – «Nost bailes!». Garīdznieks runās par bailēm, kas nav savienojamas ar kristieša identitāti, un mudinās ikvienu rast sevī drosmi un iekšējo cerību, vērtējot to, kas notiek apkārt. «Viss, kas notiek, nenotiek tāpat vien, tas ir tāpēc, lai mēs caur to pieaugtu un kļūtu vēl labāki un mīļāki cits citam, lai mēs negaidītu mīlestību, bet paši par to taptu. Laiks mums liedz tuvoties otram, bet par spīti attālumam katram ir svarīgi iekšēji sajust vajadzību pēc pieskārieniem, iekšēja siltuma. To varam dāvāt saviem vistuvākajiem, cits citam un tas dos spēku izturēt grūtības, kas ir visapkārt,» uzsver Andrejs Mediņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

pensionare

AI MILA KURMENE,AR MILESTIBU UN PRIEKU LASU ZINAS PAR TO SVETIBU,KADA ATNESTA KURMENEI,LAI DIEVS SVETI TOS KAS KALPO UN PRIESTERIM SVETIGU KALPOSANU!

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.23 16:48

Vietējās ziņas