Kurmenē sakopts parks un atjaunots skatu laukums pie upes 5

Vecumnieku novada Kurmenes pagastā Lielā talka 27. aprīlī vienoja ap 30 čaklu roku pāru, kas sakopa parka teritoriju pie baznīcas un estrādes, labiekārtoja apkārtni. Kopā ar vecākiem strādāja bērni.

Ļaudis vairākos pulciņos vāca pērnās lapas, krāva kaudzē zarus, bet vīri, izmantojot frontālā iekrāvēja iespējas, piekļuva seno koku vainagam, lai izzāģētu aizlūzušos zarus. «Vērtīgi, ka talkā nāca vietējie uzņēmēji Edgars Gulbis un Edgars Bričs ar tehniku un materiāliem, citādi tik daudz nevarētu paveikt. Paldies, protams, ikvienam, kurš palīdzēja un piedalījās,» uzsver Jānis Sils, Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs. Viņš «Bauskas Dzīvei» pauž, ka talkas dienā gandrīz viss, kas iecerēts, paveikts. Savākta draza zem skatu laukuma, upes malā labiekārtota ugunskura vieta, šo to izdevies padarīt arī pie darbnīcām, iesākta soliņu atjaunošana pie daudzdzīvokļu mājām, kas tuvākajā laikā tiks pabeigta; materiāli jau izzāģēti. Divus jauniešus izdevies piesaistīt sporta laukuma sakopšanā.

«Bauskas Dzīve» novēroja, ka vislielākā rosība valdīja pie estrādes, kur pieaugušie frontālā iekrāvēja kausā bēra lapas, bet bērni ar milzīgu aizrautību tās piemeņģēja. Ap pusdienas laiku bija savāktas un aizvestas jau divas trīs kubikmetru lielas kravas, bet pavisam kopā – sešas. Talcinieki prom aizgādāja arī lapas un zarus, ko kaudzītēs bija savākuši baznīcas draudzes ļaudis.

Sarmīte Ķīse, tautas nama vadītāja, kopā ar citiem grāba lapas. «Neredzu jauniešus. Kur šodien ir puiši, kuri vēlas, lai parkā tiktu rīkotas zaļumballes? Kad jāstrādā, nav neviena. Palīdziet sakopt, tad būs arī balle!» viņa sacīja. Jau otro reizi S. Ķīse parkā, kāda koka dobumā, uzgājusi slēpņošanas spēles dalībnieku noglabāto kastīti, taču «dārgumu» tajā nav bijis. Kopjot parku, apstaigājusi arī iepriekšējos gados iestādītos kociņus un atzina, ka visi ir ļoti labi ieauguši, vienīgi divi jasmīni izrādījušies pārāk «cimperlīgi».

Skatu laukumiņā pie Mēmeles upes darbojās amatnieks Andris Ķīsis. Viņš pacietīgi ņēma nost sadedzinātos galda dēļus, lai savulaik paša būvēto atpūtas vietu atkal varētu izmantot. Cietusi arī koka grīda. J. Sils pauž nožēlu, ka citu gādāto kāds nekrietni sabojājis un cer, ka jaunieši tomēr pratīs novērtēt iespēju pavadīt laiku pie dabas un saudzēs to, kas izveidots. Tuvākajā laikā plānots iebetonēt arī mangali, lai atpūtas baudītājiem būtu, kur cept desiņas.

No nelielās terasītes ozola pavēnī paveras brīnišķīgs skats uz upi, vasarā netraucēti var vērot, kā garām aizslīd laivotāji. Sākumā te bijis robežsargu darināts skatu laukums, bet gadu ritumā tas satrunējis un sabrucis. 2014. gadā projektā «Iedzīvotāji veido savu vidi» atpūtas vieta atjaunota, stāsta Anita Kārkliņa, pagasta pārvaldes sekretāre-lietvede.

Pēc talkas vēlā pēcpusdienā visi pulcējās pie ugunskura, pārrunāja paveikto un cepa desiņas. Kopīgi tika plānots, kur vēl būtu nepieciešams kuplākā pulkā pastrādāt.

FOTO – ŽANNA ZĀLĪTE

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Bijusī kurmeniete

Prieks par jums, kurmenieši, Kurmene kļūst arvien sakoptāka!

pirms gada, 2019.04.29 19:38

trīne

Kādas valodas pērles rakstā : "piemeņģēt" un "mangalis" ?????????????????Bet strādāts talkā ir ar atdevi! Tas priecē.

pirms gada, 2019.04.29 19:57

Trīnei - valodas ekspertei

Mangalis ir ogļu panna, ja nezināji. Vārdus 'piemeņģēt', 'piemīdīt', 'piestampāt' lieto, lai raksturotu darbību, kad, 'meņģējot' vai 'mīdot', kaut kas tiek saspiests, padarīts blīvāks.

pirms gada, 2019.04.29 21:05

pensionare

Sobrid esmu talu no KURMENE bet bernibas atminas saista un galenais parks pie baznicas,kur bija ta skaista izrade PRINCESE GUNDEGA UN KARALIS BRUSUBARDA
Kurmene nav skolas,ta jau visu laiku bija istakais kulturas un izglitibas centrs,bet paldies tiem,kas vel dzivi,kas vel brivi darbojas.....

pirms gada, 2019.04.30 09:09

cerīgais

Varbūt tie latvieši tomēr neiznīks, ko, varbūt izdosies šo zemi, valsti, tautu saglabāt un .....Cepuri nost šo cilvēku priekšā kas tur dzīvo un darbojas!

pirms gada, 2019.04.30 15:18

Vietējās ziņas